Hetkel lehel:
2 külalist
tempt » OKO » Radoon / Radon

Radoon / Radon

Radoon / Radon

Urmet @ 31.01.2008 12:29 | Registreerunud: 17.04.2003

Kogu tõde radooni kohta

Keskkonnaministeerium korraldab 12. veebruaril 2008 algusega kell 9 radooniseminari, jagamaks teavet radooni kohta väga laiale kuulajaskonnale.

Seminar on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Selleks tuleb helistada või saata e-kiri keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonda (kontaktisik peaspetsialist Evelyn Pesur, telefon 626 2982, evelyn.pesur@envir.ee). Seminaril osalenutele väljastatakse soovi korral kinnituskiri osalemise kohta.

Ioniseerivast kiirgusest ja kiirgusseirest Eestis räägib Monika Lepasson kiirguskeskusest. Tema kolleeg Kairi Tänavsuu kõneleb esmalt radoonist üldiselt ja selle mõjust tervisele ning hiljem ka radoonist hoonetes. Valter Peterselli (geoloogiakeskus) teema on “Radoon pinnases”.

Pärast lõunavaheaega räägib Dagmar Heringas (keskkonnaministeerium) radooniga arvestamisest planeeringutes ja keskkonnamõjude hindamistes ning Evelyn Pesur radooni vähendamise üldmeetmetest. Päeva viimased ettekanded tutvustavad samuti mitmesuguseid radoonisisalduse vähendamise võtteid. Seminari lõpp on planeeritud 16.30-ks.

Urmet @ 04.01.2010 15:33 | Registreerunud: 17.04.2003

Suitsetajad üritage seista radooni kõrval suitsetamise ajal! Kasutades Rahvusvahelise Radioloogilise Kaitse Komisjoni (ICRP) poolt soovitatavaid kahjustusfaktoreid saame, et
aastas umbes 90 Eesti elanikku haigestuvad kopsuvähki tulenevalt radoonist nende elamutes. Enamik neist, umbes 75
inimest on suitsetajad. See tuleneb kahe kopsuvähki tekitava faktori, suitsetamise ja radooni sünergia efektist.

Vaata Keskkonnaministeeriumi teabevoldikut.

Samuti loe lisainffi Keskkonnaministeeriumi Kiirgusosakonna lehelt.