Hetkel lehel:
6 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » CHI TINAN Temtis

CHI TINAN Temtis

CHI TINAN Temtis

eev @ 13.11.2007 14:30 | Registreerunud: 22.10.2003

LINN KUI ELUKESKKOND

13. NOVEMBRIL 2007 KELL 15.00–18.30 TTK AULAS

Villu ja co peavad ettekandeid, väidetavalt peaks hiinlane lõbus olema.

http://www.tktk.ee/?key=1&sisuID=304

Promm @ 13.11.2007 15:46 | Registreerunud: 01.04.2003

natuke hilja sattusin lugema, aga käesolevaga pean vajalikuks TEMPTi tsüklonikomisjoni otsuse nr. 3594/52-3 alusel teha noomitus eelpoolkõnelejale õppeasutuse nime ortograafiliselt ebakorrektse kirjutamise eest.

Raul @ 13.11.2007 20:13 | Registreerunud: 01.04.2003

ojee ... lõbus oli see küll :)

akupunktuur linnaplaneerimine - u et otsid linnas mingid sõlmed ja "pigistad" neid nats ... aga arvatavasti toimib hiina linnaplaneerimises plaanimajandus, korruptsioon, biznes jm. taoline vist efektiivsemini

villu ajas ikka oma stuupa rida + atlantis, lemuuria, vene uusrikkad jne. ... et põhimõtteliselt, suht savi kui nafta või põlevkivi lõpeb ... kosmosest(?) pritsib mega energiat peale kogu aeg

Urmet @ 14.11.2007 11:38 | Registreerunud: 17.04.2003

Oli jah suht koomiline värk.
Oli ka terakesi, mis väga meeldisid.

Eriti see, et tihti ei arvestata tühja ruumiga, et see ehk peakski tühi olema. Liiga palju asju vaja kõigil kuigi ka asjade mitteomamine on asi iseenesest.

Tihti tundub siiski, et süsteemid ja suuremad üritused, millest juttu - on vaid hämamiseks, et oma jura kuidagi ära põhjendada.
Vabandusti leidma õpime me ju lapsepõlvest saadik.

Viru keskust näidates ütles herr Villu, et nojah, see las olla, see pole hetkel väga hea teema. Tegelikkuses tuli ta jutust välja, et nad Arminiga olid need fotod kokku pannud kaks-kolm päeva varem. Lisaks sellele oli tal neid Viru fotosid veel terve hunnik ja ta jäi sellest teemast siiski pikalt rääkima. Vastuolulisus tema juttudes on mulle alati meeldinud. Tekitab kohe suunurkade positiivse liikumise.


See on siis see sait kus chi-mees oma asju tutvustab:
http://www.microurbanism.net/

TTK ARENDUS

Urmet @ 28.11.2007 10:37 | Registreerunud: 17.04.2003

nüüd siis neil ka leht mis nan ja nooret temptlased koos hakkama said

"...Tallinn avatakse merele. Merele avamisega kujndatakse Linnahall koos selle lähiümbrusega kaasaegseks ja multifunktsionaalseks linnakeskuseks. Sellega luuakse merelt saabujatele Tallinnast koheselt moodsa ja kaasaegse linna mulje..."

http://www.ttk-arendus.pri.ee/

Tudengite nägemuses võiks linnahall olla tore kohtumispaik

Urmet @ 28.11.2007 10:43 | Registreerunud: 17.04.2003
22.11.2007 00:01
Tiina Rekand, Postimees


Arhitektuuritudengite arvates võiksid Tallinna linnahalli trepid olla värvilised, katusel võiks olla mõnusad istumiskohad, mida meretuule eest kaitsevad klaasid, ja halli all kulgeva raudtee liiprid võiks rõõmsalt punaseks võõbata.Linnahalli kasutamiseks uute ideede leidmise õpikojas osalenud Johanna Jüssi arvates ei peaks halli maha lammutama, vaid ikka uusi rakendusi leidma.
Foto: Peeter Langovits


Nädala lõpuni Tallinna linnavalitsuse infosaalis üleval olev väljapanek näitab linnahalli kasutusvõimalusi Tallinna tehnikakõrgkooli tudengite silmis ja sellega loodetakse ärgitada linlasi rohkem juurdlema linnahalli tuleviku üle.
Tehnikakõrgkoolis ametis olnud külalisõppejõu, Pekingi arhitekti Chi Tinani juhendamisel püüdsid rakendusarhitektuuri õppekava kolmanda kursuse üliõpilased möödunud kolmapäevast reedeni leida ideid, kuidas linnahalli inimestele atraktiivsemaks muuta.

Võrkkiik ja värviline trepp

«Õpikoja eesmärgiks oli linnahalli või selle lähiümbruses välja valida üks koht ning pakkuda sellele uusi lahendusi, võimalust hoonet pisut elavdada ja leida sellele uusi sotsiaalseid funktsioone,» ütles projektis osalenud tehnikakõrgkooli tudeng Johanna Jüssi.

Üheksas grupis töötanud 30 üliõpilase nägemus linnahalli võimalikust saatusest pandi kõigepealt installatsioonina paariks päevaks linnahalli ümbrusesse möödakäijatele uudistamiseks. Nii näiteks muudeti roheline sein lõbusaks värvikompositsiooniks, puude vahele pandi üles punane võrkkiik ning tavaline hall trepp tehti värviliseks.

Polnud igav koolitus

Inimeste šokeerimiseks pandi ühe grupi tööna üles ka ehitusplatsidele iseloomulik informatsioonitahvel, mis näitas ehitustööde kestust ning linnahalli alale tulevaid suuri kivisambaid, mida paljud möödujaid ka uskuma jäid.

«Tahtsime püstitatud infotahvliga inimeste tähelepanu juhtida küsimusele, kas me tõesti tahamegi igale poole enda ümber selliseid suuri kõrghooneid,» selgitas Jüssi.

Neiu sõnul jäid tudengid kolm päeva kestnud õpikoja ning saadud ideedega väga rahule. «Selline asi paneb mõtlema, sest pole tegu igava koolitusega, vaid tekitab ikka entusiasmi, et midagi saame enda ümber muuta,» lausus ta.i

kokkuvõte?

Urmet @ 29.11.2007 10:33 | Registreerunud: 17.04.2003


Püüdsin eile õhtul mõelda, et mis siis sellest kõigest kokku võiks arvata.
Tehti sait ja pandi silte üles, et pöörata inimeste tähelepanu sellele, et tornhooned on halvad, üritati neid ninapidi tõmmata, et käib mingi arendus. Kas selleks kutsuti Hiinast siis kohale mees, kes see mastermind kogu ürituse taga oleks või tuli kogu workshopist siiski välja ka midagi muud.

Sest kui ideeks ei olnud uute mahtude stuupade näol rajamine siis võiks küsida et kas tasus nendega tegeledagi või mis siis ideeks oli.

Nagu lugeda võib siis peaks Linnahalli alles jätma ja kasutama muudel uutel eesmärkidel ära. Need eesmärgid võiksid vabalt olla võrkkiiged, mis ei ole seotud Linnahalliga, olemasolevate pinkide uute seljatugede tegemine (mis nagu näha visioonidelt meelitaks sinna kohe rohkesti rahvast kes linnapeal siiani istekohti otsinud on) või näiteks värvilised trepiastmed. Oleks ju tore kui linnas oleks koht kus kõik saaksid tasuta käia oma värvipimedust või selle puudumist kontrollimas. Värvilised trepiastmed meeldiksid siis ka väga Sauna tänavale koondunud seltskonnale.

Palju mõtteid mul eile ei olnudki.

Eks üritan edasi mõelda.