Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » JÄÄMATK - Looduse BEMM vol.5

JÄÄMATK - Looduse BEMM vol.5

JÄÄMATK - Looduse BEMM vol.5

Raul @ 02.11.2007 18:20 | Registreerunud: 01.04.2003

Ja siis on veel plaan teha üks pikem jäämatk Alam-Pedjal - liiguks mööda jõejääd ja prooviks kala püüda.

Alustada võiks Kirnas ja lõpetada Palupõhjas.

http://www.alam-pedja.ee/index.php

Promm @ 12.11.2007 15:03 | Registreerunud: 01.04.2003

Ma juhiks tähelepanu sellele et suurem osa pedja jõest muutub 1. veebruaril keelutsooniks ja vasakkaldal on suur reservaat. Nii et võiks kuskil jaanuari lõpus selle matka ära teha. Paadimatk oli seal ikka suht illegaalne, vähemalt me ei ööbinud seal. Eelpool toodud kaardil tähistavad pruunid kriipsjooned vööndite piire ja kuupäevad on seal ka enam-vähem loetavad. Suuremalt näeb kaarti siin

Mulk @ 20.11.2007 08:16 | Registreerunud: 04.05.2007

juhtusin eile koos sünnipäevatama ühe alam-pedja loodusvahiga.. uus kaitseeeskiri mis juunis jõustus pidi tiba leebem olema kui senine- mööda jõgesid võib igal ajal käia ja mootorita paatidega sõita ilma ajalise piiranguta, kehtib vaid nõue, et kotkaste pesitsusperioodil ei tohi kallastel pikemaid peatusi teha. nii et kui üle 10 inimese kambaga ja a la puhkpilliorkestri moodi lärmates ei liigu siis pragama ei tulda.. aga kui vaja saab alati enne helistada ja keskuse töötajatele info anda et läheme niimitmekesi ja liigume sealt sinna jms .. siis nad arvestavad sellega ja kui vaja annavad omalt poolt nõu ja soovitusi .... iseasi on juba reservaat, keeluajal kalapüük (see vist üks põhjustest miks on parem enne keeluaega ära käia:)ja lõkke tegemised, ööbimised jms... antud info muidugi ei tähenda et sihilikult peaks ajastama keeluaega mineku.. vaid rohkem et kui muu aeg ei sobi siis keeluaja pärast ei pea jätma sinnakanti minemata kui mõistlikult käituda oskab!

Raul @ 05.11.2009 10:50 | Registreerunud: 01.04.2003

Ilmad lähevad jälle külmemaks ja talvematkade hooaeg ei ole enam kaugel.

Tuletan meelde veel üht tegemata üritust: jäämatka Alam-Pedjas & Nõmmeotsa külastamist.

Promm @ 05.11.2009 11:59 | Registreerunud: 01.04.2003

Ma olen paar aastat tagasi jaanuaris sellise tiiru teind. Reede õhtul bussiga Puurmanni, sealt pealambi valgel Kirna torni, järgmine päev üle soo Suurtüki torni (see on u sarnane nagu Kirnas, väiksem). Tagasi tulin külabussiga Tartusse ja rongi peale.

Elagu Naha Vabariik!

Raul @ 05.04.2010 17:58 | Registreerunud: 01.04.2003

Tartu Üliõpilaste Loodusring tegi sellise talvematka - läbi Eesti lõunast põhja.

Kuusteist päeva väldanud retke on algusest peale kaasa teinud kuus matkajat, eri etappidest osavõtnuid on aga paarkümmend. „Kui mägimatkal on raskuseks mäed, siis suusamatkal on selleks suusad,” kõlab vana Tartu matkasellide matkatarkus.

„Lõin arvud kokku ja minu arvutuste järgi oleme kokku sõitnud 357 kilomeetrit,” teatab matkaja, keda kõik kutsuvad Pluutoks. Päeva keskmine tuleb seega 20 kilomeetri ümber.

Vaadake ka videot 2007. aasta erakorralisest talimatkast Pärnust Lahemaale:

korrigeerisin matka suunda --promm