Hetkel lehel:
1 külaline
tempt » eluolu - lifestyle » Helista mulle mobiilile ehk kuidas võita sõpru!

Helista mulle mobiilile ehk kuidas võita sõpru!

Helista mulle mobiilile ehk kuidas võita sõpru!

Urmet @ 12.02.2007 19:13 | Registreerunud: 17.04.2003

Uuri kuidas kasutada telefoni ja samas võita omale sõpru:

http://contactsheet.org/junk/telephone1.html

INTERPHONE uuring tõstab mobiiltelefonide vähiohu taas tähelepanu alla

Urmet @ 01.12.2009 11:12 | Registreerunud: 17.04.2003

Esmased tulemused WHO (World Health Organization) Interphone 13 riiki ja 12300 inimest hõlmanud uuringust hakkavad avalikkuse ette jõudma. Sel teemal ilmunud esimesed artiklid, mis tulemusi kajastavad toovad välja vähkkasvajate tõenäosuse kasvu.
Dr Elisabeth Cardis uuringugrupi juht ütles: “Päris kindlate tõendusmaterjalide puudusel ja paljude värskete uuringute alusel mis tõendavad, et mobiili raadiolainete mõju on olemas on ettevaatus väga oluline.”

Ta lisas: "Ma olen selle poolt et üleilmselt piirata laste mobiilikasutust, olgugi et ma ei läheks päris niikaugele, et täielikult keelustaks mobiilid sest nad on küllalt kasulikud vahendid."

Iisraeli uuringugrupp täheldas kasvu süljenäärme vähi osas.

Interphone uuringut on kritiseeritud, kuna uuringust jäeti välja lapsed, mis võib vähendada riskide ilmnemist.

Lõplik uuring, mis on osaliselt tööstuse poolt finantseeritud väljaandmine on veninud sest autorid vaidlevad selle üle kuidas tulemusi ühiskonnale teavitada. Samas on ta juba saadetud ühele teadusajakirjale kus ta peaks ilmuma selle aasta lõpus reporteerib UK Telegraph.

Huvitav on ka see, et pika diskussiooni lõpuks Skeptik.ee saidis jõudis mobiilide ohtlikuses kahtlev Martin Vällik sellisele järeldusele "Äkki ikka tapab?" ja viitab samale WHO uurimusele.

Eelmisela aastal saatis Pittsburgi ülikooli vähiinstituudi uurija Dr Ronald Haberman hoiatuse 3000 inimesele ülikoolis, loetledes asju mida nad saavad teha, et mobiilidest tulenevat vähiohtu vähendada.

Soovitused:
•Lastel kasutada telefoni ainult hädaolukorras või sms'imiseks.
•Kasutada bluetooth headseti või hands-free seadet et mitte mobiili vastu pead suruda.
•Teha võimalikult lühidaid kõnesid.
•Vahetada kõrva mille ääres telefoni hoida.
•kõneleda ainult hea leviga piirkonnas

Mida teevad riiklikud tervisehoiuteenistused:
•Prantsusmaa keelab lastele alla 12 mobiiltelefone reklaamida ja soovitab minimaalselt kasutada ning ööseks välja lülitada
•Austraalia soovitab kasutada mobiile ainult hädakõnedeks
•Shveits soovitab minimiseerida kasutust, autosõidu ajal mitte kasutada, võtta madala SAR näitajaga telefon, SMSi eelistada helistamisele

Artikkel pärineb minutist.

Nokia 1100

Taavi @ 15.09.2011 17:52 | Registreerunud: 01.04.2003

The Nokia 1100 (and a closely-related variant, the Nokia 1101) is a very simple GSM mobile phone produced by Nokia. 250 million 1100's have been sold since its launch in late 2003, making it the world's best selling phone handset[1] as well as the best selling consumer electronics device in the world.

via Wiki