Hetkel lehel:
6 külalist
tempt » ÖKO - GREEN & ENERGY » Riho Baumann

Riho Baumann

Riho Baumann

Urmet @ 27.09.2005 11:40 | Registreerunud: 17.04.2003

Detail - Raivo Vilu loengust 14.09 "Tulevik - illusioonid - paranoia"
Selgub, et maailma suurim kindlustuskontsern München-RE /nemad toetavad kindlustusfirmade toimimist/
teavitas juba 2002, et - aastal 2030 kulub kogu maailma SKP looduskatastroofide korvamisele!!!
Teenime - 0 KROONI!!! Nii et - ameeriklaste poputamine jätab kogu maailma elanikud püksata...
Rutuliselt võeti too arvestusveerg juba maha,,,,
Seega lood on nagu on...

Promm @ 28.09.2005 15:14 | Registreerunud: 01.04.2003

Aga miks Riho Baumann?

Urmet @ 28.09.2005 15:17 | Registreerunud: 17.04.2003


tema tegelt meilis mulle selle
hehh, niisama riho, siis ma saan ta lahedaid meile siia alla panna

Urmet @ 16.11.2005 12:49 | Registreerunud: 17.04.2003

Raplamaal avaneb värav paralleelmaailma
“Nädaline” 29.09.05
http://www.nadaline.ee/index.php3?lookup=uudis&teema=uudis&ID=3061
Kuna Vigala vallast Avastest on teateid kummalistest UFO-laadsetest nähtustest, käisid mõne aja eest seal asja uurimas Eesti Meteroloogia ja Hüdroloogia Instituudi juures tegutsev geopaatia selts ja tuntud ufoloog Igor Volke.
Saadi materjali filmiks, mille tinglikeks märksõnadeks on Eesti X-failid või taevaväravad.
Avaste elanikult Rein Lättekivilt saadi videofilm, millel on jäädvustatud salapäraseid taevanähtusi. “Minu ülesanne on selliste materjalide autentsust kontrollida. Film on ehtne. Selles vallas Eesti parim materjal. Seda kasutab teoksil olevas filmis Artur Grönström,” märkis Volke.
Lättekivi kirjeldas aga, et öötaeva foonil nähtud punastes, rohekates või oranzikates tuledes erikujulised lendavad objektid on plinkivate tuledega lennukitest või satelliitidest, mida taevas tihti näha on, siiski erinevad.
Avastes, mis on ka geoloogiliselt ja arheoloogiliselt huvitav paik, tehti mõõtmisi nii füüsikute töövahenditega, millega uuriti nt elektri- ja magnetvälja, kui ka rahvatraditsioonist tuntud nõiavitsade, pendlite ja pöörlitega. Viimaseid kasutatakse geoloogiliste anomaaliate tuvastamiseks.
Volke märkis, et tehniliste tunnustega UFOdest on osa maise päritoluga - suurriikide sõjajõudude lendavad objektid, või ka mittemaise päritoluga. Rapla maakonnast on tulnud teateid kõikide erinevate keskkonnaanomaaliate kohta: on nii poltergeiste, energofoore, efektseid liikuvaid valgusobjekte jt. Infot on tulnud enim koridorist, mis algab Põhja-Peipsist Raplamaa suunas ja kulgeb Haapsalu ja Hanko suunas.
Volke selgitas: "Nii skeptikute kui ka ufomaanide kurvastuseks ütleksin, et ilmselt on tõde kusagil vahepeal. Avastes on astangu piirkond, kus kahtlustasime nn maakiirguste olemasolu ja hoopis nendest tulenevaid valgusnähtusi atmosfääris. On erilisi piirkondi, kus esinevad teatud plasmaprotsessid, millel on seos paiga geoloogilise aluspõhjaga. Need kohad on nn taevaväravad või portaalid, kus ilmneb ka visuaalseid objekte. Need paigad mõjuvad inimeste psüühikale, nii et tekib kontakt nn teise reaalsusega. See on meie ümber igal pool, aga kontakti saab just portaalides. Nagu veetorud ja elektrijuhtmed on kogu majas, aga voolu saab vaid pistikupesast ja vett kraanist." Volke hüpoteesi järgi saab portaalidepaigas kontakte ka ajaloolise infoväljaga, võib tajuda midagi paiga muistsest elust.
Geoloogilises minevikus on nüüd soode keskel kõrguv Avaste paeastang olnud merekallas. Paigas on olnud tihe muinasasustus. Üle Avaste mäe läheb muistne kaubatee, Avaste ümbruse põldudelt on välja tulnud hulgaliselt arheoloogilisi leide, ehteid, töö- ja sõjariistu ning eri sajanditest ja maadest pärit münte. Tänavu juulis leidis Rein Lättekivi taas ühe kivikirve.
Märjamaa muusikakooli endise puhkpilliõpetaja Rein Lagle perel on Avastes suvekodu, kus viibides on pere ja nende külalised samuti mõndagi kummalist täheldanud. Volkele on aastaid tagasi tulnud teateid Kivi-Vigalast, kus on nähtud kerakujulisi valgusobjekte nt heinasaadudesse lendamas. Oli jäänud mulje, et need süttivad, kuid tegelikult tuld ei tekkinud. "Selliseid nähtusi tuleb uurida interdistsiplinaarselt," sõnas Volke. "Avaste puhul näeme, kuidas kohtuvad erinevad, sealhulgas folkloorsed, geoloogilised, infotehnoloogilised mõttekäigud nn taevaportaali mõistena."
Geopaatia seltsi juht, erialalt meedik Rein Koha arutleb oma artiklis seltsi koduleheküljel: "On teada, et aju poolkerade pindade mikroehituses on elemente, mis võivad vastu võtta signaale otse, ilma meie meeleorganeid läbimata. Juba 1970ndate algul tõestasid Tartu astronoomid, et enamik meid ümbritseva maailma ainest pole mitte tavaline aine, vaid senitundmatu varjatud, tume aine, mille olemasolus enam ammu ei kahelda. Seega, kui nähtamatu aine ümbritseb meile nähtavaid galaktikaid, tähti ja planeete, siis ümbritseb see ka meid siin Maarjamaal. Kas on too ainult passiivne algaine, kuid nähtamatus osas võib olla mitte üksnes lihtsalt aine, vaid ka meile nähtamatud, terviklikult tunnetamatud maailmad."
http://geopaatia.univera.ee/

Urmet @ 23.01.2006 11:06 | Registreerunud: 17.04.2003

ilmateade. hetkel asjakohane.
+20 kreeklased panevad kampsunid selga
+15 havailased lülitavad kütte sisse (kellel on)
+10 ameeriklased värisevad. Venelased istutavad kurke
0 Ameerikas külmub vesi. Venemaal vesi pakseneb
-5 prantsuse autod ei käivitu
-10 planeerite puhkust Sharm el Sheikis
-15 kass ronib voodisse. Norralased panevad kampsunid selga
-17 New Yorgi majaomanikud lülitavad kütte sisse. Venelastel viimane piknik
-20 Ameerika autod ei käivitu. Alaskal pannakse T- särgid selga
-25 Saksa autod ei käivitu. Havailased on välja surnud
-30 poliitikud hakkavad rääkima kodututest. Kass poeb teie pidzaamasse
-35 Liiga külm, et mõelda. Jaapani autod ei käivitu
-40 planeerite kahenädalast vanniskäiku. Rootsi autod ei käivitu
-42 Euroopas jääb liiklus seisma. Venelased söövad pargis jäätist
-45 Kreeklased on välja surnud. Poliitikud teevad midagi kodutute heaks
-50 ripsmed jäätuvad, kui silmi pilgutate. Alaskal pannakse vannitoa aknad kinni
-60 jääkarud migreeruvad lõunasse
-70 põrgu külmus lõhki
-73 Soome scoutspataljon evakueerib Jõuluvana
-80 juristid panevad käed oma taskusse
-114 piiritus jäätub. Venelased on mornid

Urmet @ 27.01.2006 11:20 | Registreerunud: 17.04.2003

***Tuumasõja ärahoidnu sai autasu Minut 26.01.06
Erukolonel Stanislav Petrov sai 19. jaanuaril ÜRO majas Dag Hammarskjoldi nimelises auditooriumis Association of World Citizens poolt Maailmakodaniku autasu ning teda nimetati kui meest, kes hoidis ära ülemaailmse tuumasõja. Mosnewsi uudis räägib sellest, kuidas 1983 koloneli poolt tehtud otsus päästis tõenäolisest tuumatalvest kogu planeedi, kui hoiatussüsteem näitas Ameerika Ühendriikide poolset tuumarünnakut. Nimelt oli tollal 44 aastane kolonel 26- ndal septembril 1983 valves ülemana 120 liikmelise koosseisuga salajases komandopunkris Serpuhov-15. Tollal oli külm sõda kõrgpunktis, alles esimesel septembril olid vene hävitajad alla lasknud Korea reisilennuki. Üllatuseks ja õuduseks avastas ta ühel momendil häiresireeni ning konsoolil vilkumas kaht tulukest kirjadega Raketirünnak ja Start. Uus testimata satelliidisüsteem näitas, et avastas sähvatuse Montanas ameeriklaste Minuteman2 raketibaasi juures. Kohe peale seda veel järgmise, kokku arvestati viie raketi väljalaskmist. Hämmastusega jälgis ta tablood, uskumata ekraanidel nähtavat. Kes küll üritaks alustada tuumasõda ainult viie raketiga? Armees kasutatav protseduuristik nõuab sellisel juhul kohest teavitamist staabiga, kuid tuginedes intuitsioonile, Petrov eiras käsku. Selle asemel hoidis ta viis minutit ühes käes otseühendusega telefoni staabi, teises sisetelefoni, käskides kõikidel pöörduda oma tööpostidele. Siis võttis ta kokku oma julguse ning lausus otseühendusega telefoni torusse, et tegemist oli valehäirega. Praegu julgeb ta juba tunnistada, et tol hetkel polnud ta sugugi 100% kindel selles. Juba kuid hiljem juurdluse käigus selgus, et päikesevalgus oli peegeldunud Montana kohal olevatelt pilvedelt ning põhjustanud valeraporti raketi väljalennu kohta. Selleks ajaks oli tema karjääri tõus peatunud, teda ei karistatud, viidi lihtsalt üle teisele ametipostile ning ei autasustatud ühegi medaliga. 1993 loobus ta sõjaväe karjäärist, et hoolitseda ajuvähiga abikaasa eest. Kui naine suri vähi tagajärjel, oli ta sunnitud laenama tema matusteks raha. Tänasel päeval elab Stanislav Petrov 67 aasta vanusena Moskvas ning saab vaid 200 dollarit pensioni.
**********
miskit lisada - nagu - aimatav, miks 1984 - Orwell saigi tolle vihje??? KUID - TAVALINE INIMENE blokeeris KOGU STOORI.... ERITI TUGEV USK - ENDASSE - toda peaks hakkama treenima ilmselt...
PS Kolleegid meenutasid – sel teemal olla ka vastav Film tehtud – aga muidugi peapeale pööratult - USA president olla olnud SEE, kes fiasko ära hoidis – oma kindlameelselt ÕIGE otsusega...

Urmet @ 01.02.2006 10:32 | Registreerunud: 17.04.2003

READING, 30. jaanuar (AP-EPLO) – Üks USA registreeritud vabariiklane ei saa järgmistel valimistel oma häält anda, kui ta ei tule Berksi maakonna valimiskomisjoni ette ega selgita, miks ta kirjutas oma valijakaardile alla „Jumal“.
Sewelli sõnul on tema allkirjana „Jumal“ täpselt samasuguse juriidilise kandvusega märk, nagu seda on ju ka kirjaoskamatute poolt kasutatav „X“.
40aastane Sewell ütles, et ta läheb hea meelega valimiskomisjoni ette selgitama.
Mehe sõnul on ta ametis kautsjoni eest vabastatute ja seejärel põgenenute otsimisega tegelevas firmas. „Kui ma lähen kedagi vahistama, siis pöörduvad enamasti nad kõik minu poole lausetega nagu „Oh Jumal, anna mulle uus võimalus“ või „Oh Jumal, lase mind lahti, ma annan end ise homme üles,“ selgitas Sewell. Seega tunnistavad ju nad mu ilmselt Jumalaks?
Mees toonitas, et ka Pennsylvania osariigi autoregister nõustus sellise allkirjaga tema juhiloal ning talle on väljastatud samuti ka juba krediitkaartki, kuhu ta oma allkirjaks kirjutas samuti „Jumal“.

Urmet @ 06.02.2006 10:01 | Registreerunud: 17.04.2003

"Leidsin hiljuti sellise huvitava teksti. Tegemist on niiöelda eestlaste põlvnemise looga, natuke erinevast vaatevinklist kui seda koolid õpetavad tänapäeval. Kuna tekst on üsna pikk siis ei hakka seda siia kopeerima vaid las igaüks loeb originaallehelt. Kas pole mitte võimalik et tänapäeva ajalugu on võitjate kirjutatud, mitte tõde või siis on see soovunelm?"
*********teksti e-veerg
http://www.leiel.ee/htdocs/index.php?op=&pg=Page3&storyid= 2003/9/5/108
ps SAADAN E-VEERUGI

Postitusele lisatud failid:
EERahv.doc

maailmalõpp lääne moodi

Urmet @ 01.03.2006 16:25 | Registreerunud: 17.04.2003

Läänemaailma kriis saabub märtsi lõpus Delfi 27.02.06
Prantsusmaal tegutsev poliitikauuringute instituudi Européen d’Anticipation Politique Europe 2020 (LEAP/E20) hinnangul on praeguseks rohkem kui 80 protsenti tõenäoline, et märtsi viimasel täisnädalal algab Läänemaailma kokkuvarisemine ning tervet maailma tabab rida majanduslikke, sõjalisi ja poliitilisi kriise.
Sõltumata Iisraeli ja USA sõjalisest aktsioonist ja selle edukusest Iraani vastu ootab maailma majandust sügavaim kriis alates 1929. aasta krahhist, tõdeb LEAP/E20.
Kriisi põhikatalüsaatoriks on LEAP/E20 järgi Iraani otsus minna alates 20. märtsist naftatehingutes dollaritelt
üle eurodele.USA föderaalreservi otsus -lõpetada andmete avaldamine selle kohta, palju dollareid maailmas ringleb.
Need kaks sündmust viivad lõpule Teise maailmasõjaga tekkinud rahvusvahelise süsteemi lõpliku kadumise.
See üleminekuprotsess on instituudi kinnitusel käinud juba alates Nõukogude Liidu lagunemisest ja külma sõja lõpust. Korraga käivituvad sündmused toovad järsku ja valusalt välja viimastel aastatel kuhjunud pinged,
nõrkused ja tasakaalutuse rahvusvahelises süsteemis.
LEAP/E20 tuvastas seitse valdkonda, milles toimuvate sündmuste tõttu kujuneb “totaalne kriis”, mis puudutab kogu maailma poliitiliselt, majanduslikult, rahanduslikult ja sõjaliselt. Läänemaailma korra kokku kukkumise kutsuvad esile dollari usaldusväärsuse kriis, kriis USA rahalises tasakaalus, naftakriis, kriis Ameerika juhtrollis,
kriis moslemi/araabia maailmas, globaalne valitsemise kriis ning Euroopa riikide valitsuskriisid.
Analüütikute sõnul toob Iraani otsus alustada naftaga kauplemist eurodes kaasa naftaturu üldise liikumise dollarilt eurole. See omakorda toob kaasa dollari järsu odavnemise, LEAP/E20 ennustab, et aasta pärast võib üks dollar langeda juba 1,7 eurole /ST DOLLAR – 0,8 EUROT/.
Asja teeb tunduvalt hullemaks USA föderaalreservi otsus mitte enam avaldada sularahana ringleva dollari hulka maailmas. Kuna uus föderaalreservi direktor Ben Bernanke on end “rahatrüki” fänniks tunnistanud, siis tähendab
see dollari jätkuvat odavnemist. USA valitsus on sellest huvitatud, kuna tal on suur võlg, ühtlasi peab see andma lühiajalise majanduskasvu, mis aitaks 2006. aastal toimuvatel kongressi valimistel vabariiklikul parteil võimul püsida.
Kuna Washington on Iraagi sõja tõttu kaotanud märgatavalt oma usaldusväärsust Euroopa silmis ning Iraani ründamine toob kaasa järsu nafta hinna tõusu, siis ennustab LEAP/E20, et USA ja ilmselt Iisrael ründavad Iraani ilma ÜRO sanktsioonita. See toob aga maailmas kaasa tõsise sõjalise, diplomaatilise, majandusliku ja finantskriisi.
Kõik see kokku toob kaasa kriisi, mille sarnast pole maailmas olnud alates Teisest maailmasõjast. Dollar kukub järsult, euro läheb järsult kallimaks, sõjaline olukord Lähis-Idas muutub tunduvalt halvemaks, USA eelarve ning majandus satuvad kriisi, mis on võrreldav 1929. aasa suure kriisiga. Majanduse globaliseerumine peatub järsult, transatlantiline koostöö kukub kokku ning kogu maailmas ägeneb poliitiliste kriiside oht.
Prantsuse instituut hoiatab, et ainus võimalus vältida Lääne puhul sama, mis juhtus Nõukogude blokiga 1989. aastal, oleks USA-l loobuda vastasseisust Iraaniga ning loobuda oma võla “monetariseerimisest” ehk võla odavamaks muutmisest muu maailma arvelt.
LEAP/E20 väidab, et suutis edukalt ennustada 1988. aastal raudse eesriide kukkumise, 2002. aastal ennustada Iraagi sõja pika kestvuse ning eelmisel aastal EL põhiseaduse läbi kukkumise Prantsusmaal ja Hollandis.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=12333437
http://www.europe2020.org/en/section_global/150206.htm
***Näiteks Suurt Depressiooni ennustati kohe-kohe toimuvat aastatel 1925-27. Tegelikult algas see 1929 ja sellises ulatuses, mida keegi ette ei osanud kujutada. Ma kaldun analoogia põhjal ka arvama, et praegune üleilmne võlgadele ehitatud tarbimismull lõhkeb veel kõvema pauguga kui see prantslaste prognoos, aga pigem hiljem kui varem. Lõhkeb ta aga igal juhul, sest sellises mastaabis võlgu pole ajaloos keegi suutnud veel ära maksta. Eesti õnnetuseks on inimesed ennast pretsedenditu kiirusega kõrini kinni laenanud; õnneks aga Eesti riigil peaaegu võlga pole. Kui inimesed on ilmas igal pool võlgades (v.a. ehk Saksamaal), siis nii võlavabu riike on ainult mõni üksik. See annab meile siiski üksjagu lootust.
*Is the Federal Reserve Preparing for Iran? Beware the Ides of March.
http://www.safehaven.com/article-4676.htm
Turnover continues at the top posts of the Federal Reserve
If the Dollar loses such status, it will be nearly impossible to continue the practice of electronically printing unlimited amounts of fresh Dollars without a contemporaneous decline in the Dollar's value, and a resultant unintended decline of our economy. Fed Vice Chairman Roger Ferguson unexpectedly announced Wednesday
he was stepping down to pursue "other professional opportunities"
49 percent of the U.S. debt is owned by foreign interests. As that U.S. debt is exchanged for oil, via Euros, somebody is going to have to buy excess U.S. debt instruments.
http://www.house.gov/paul/congrec/congrec2006/cr021506.htm
*The End of Dollar Hegemony
It all ended on August 15, 1971, when Nixon closed the gold window and refused to pay out any of our remaining 280 million ounces of gold.
*Israel readies forces for strike on nuclear Iran –A.Sharon -to be ready by the end of March for possible strikes
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2089-1920074,00.html

paanika

Urmet @ 07.03.2006 09:46 | Registreerunud: 17.04.2003

Vaatame toimuvat .. kui kiigata, kuidas - noh Lihula monumendi puhul - skulptor ISE ajakirja
KUNST.EE veergudel rääkis, mida temalt kõik nõuti ja kuidas ta püüdis, et - nood nõudmised suisa esiplaanile EI nihkuks - seega natsitunnused olid perfektsed - aga palgaliste
petupateetikute yhendkoor VÄITIS - et ausõna, pole ainsatki viidet... SIIS
praegu - natsimärk /harad on vastupäeva - pööratuna/ - mille peale
palgaliste petupateetikute yhendkoor väidab, et juba aegade algusest kehtis
/kuid - tunnistamata VAHET - päikesristiga, mille harud on päripäeva/ - EHMATADA KA - EI
OSKA ENAM - hukumärk - JÄÄB ÜLE vaid - heaks kiita ja omaks võtta?
ILMSELT - on juba ka MEILGI - KAITSELIIDUS - NATSIPATALJONID - sest
miks nii kiivalt varjatakse TÕDE? Ehk on aga tegemist kellegi LIIDRI abikaasaga lihtsalt - mine tea? Teatud tingimustel nimelt - magnetite
otsad ei ole kokku lükatavad /REALISMUS JA PETUPATEETIKA EI OLE HAAKUVAD?/-
ja aiman, et JLINA viitel - illuminaadid muutsid
mingit magnetskaala sagedust - ONGI siit tolle tehingu tulem - MAAILM SAIGI LAUSLOLLUST
TÄIS... EHK ELAME ÜLE - ajastu, kus iga petupateetikute koorike kuulutab
end VÕITJAKS. - kuna demagoogia reegel NR YKS on ilmselt - PÄEV ja ÖÖ - peavad olema KORRAGA, kuna nad on VÕRDSED????..
****
****
USA sõdurid tahavad Iraagist ära minna Minut 01.03.06
"Iraagis viibivate USA sõdurite hulgas korraldatud arvamusküsitlus näitas, et ligi kolmveerand vastajatest soovib USA sõdurite lahkumist Iraagist. 29% ütles, et USA sõdurid peaksid Iraagist lahkuma kohe. 22% arvas, et seda tuleks teha järgmise kuue kuu jooksul. 21% ütles, et lahkuda tuleks aasta jooksul. 23% nõustusid president Bushi ütlusega, et USA sõdurid peavad Iraaki jääma "seniks kuni neid vajatakse". 5% ei osanud vastata. Sama uuring näitas, et 85% küsitletud sõduritest on veendunud, et Iraaki tungiti "kättemaksuks Saddamile tema rolli eest 9/11 rünnakutes", kuigi 9/11 uurimiskomisjon jõudis 2004. aastal järeldusele, et "puuduvad usaldusväärsed tõendid" Iraagi osalemise kohta nende rünnakute korraldamises. Pikemalt kirjutab Ritari Ässä."
http://www.realcities.com/mld/krwashington/13984347.htm


****USA Senat kinnitas terrorismivastase Patriot Acti
03.03.2006 02:25
www.etv24.ee


USA Kongressi Senat kiitis neljapäeval heaks Patriot Acti, mis suurendab USA valitsuse volitusi terrorismivastases võitluses.
Patriot Acti vastuvõtmise poolt hääletas 89 ja vastu 10 senaatorit, Kongressi Esindajatekoda kiitis selle heaks juba mullu detsembris, teatas Reuters. Nüüd läheb seadus president George W. Bushile allakirjutamiseks.
Esmakordselt pärast 11. septembri terrorirünnakut vastu võetud Patriot Acti kehtivus oleks lõppenud järgmisel nädalal. Nüüd muudeti seaduse 16st sättest 14 alaliseks ja kahe kehtivust pikendati neljaks aastaks.
Seaduse vastaste arvates annab Patriot Act valitsusele liiga suure vabaduse rikkuda kodanikuõigusi. Seaduse pooldajate arvates on see aga terrorismivastase võitluse õnnestumiseks vajalik.


USA loobub tuumadesarmeerimisest? Minut 06.03.06


Täna, Tuumarelvastuse Leviku Tõkestamise leppe (NPT) jõustumise aastapäeval (jõustus muide USA ratifitseerimisotsuse laekumisel), võiks edastada murettekitava uudise sellest, et maailma võimsaim riik on kaotanud huvi tuumadesearmeeerimise vastu. Bushi administratsiooni leksikonist kadus see sõna juba ammu, kuid nüüd on seda kinnitanud ka vastava valdkonna kõrge ametnik. USA Rahvusliku tuumajolgeoleku ameti juht Linton Brooks esines äsja avaldusega, mis kinnitab, et eesmärk, mis on kirjeldatud rahvusvaheliste suhete võtmedokumentides ei kattu enam Jänkistani sihtidega. Brooks teatas reedel, et "USA peab nähtavas tulevikus säilitama nii tuumajõud kui ka võimekused mis vajalikud nende jõudude säilitamiseks ja moderniseerimiseks". Tuumarelvastuse tõkestamise lepet kasutatakse siiani selleks, et ohjata sääraste riikide nagu Iraan ja Põhja- Korea tuumaambitsioone, leppe preambula sätestab, et kõik allkirjastanud on nõustunud "lõpetama tuumarelvade tootmise, olemasolevate varude hävitamise ning tuumarelvade rahvuslike arsenalide hävitamise koos nende kohaletoimetamise vahenditega". Agence France Presse uudis (allpool) räägib pikemalt. Samasse teemasse läheb ka uudis sellest, et USA sõlmis äsja laialdase tuumakoostööplaani Indiaga - ühega neljast riigist (lisaks Iisraeli, Kuuba, Pakistan) - riigiga mis pole Tuumarelvastuse Leviku Tõkestamise leppega ühinenud.
http://www.theglobeandmail.com/servlet/story/LAC.20060306.BUSH06/TPStory/TPInternational/
Mõned nimetavad USA-India lepingut selgeks NPT rikkumiseks, teemal arvab ka NY Times.
Asia Times'is kirjutava Dr. Joseph Cirincione hinnangul
http://www.atimes.com/atimes/South_Asia/HC04Df03.html
võimaldab diil Indial praeguse 6-10 pommi asemel aastas edaspidi toota paar tosinat.
http://www.minut.ee/article.pl?sid=06/03/04/2324241&mode=thread
****Jaapani valitsus tahab välismaalastelt sõrmejälgi nõuda
etv24.ee 07.03.2006 06:18
Jaapani valitsus kiitis teisipäeval heaks seaduse, mis nõuab saabuvatelt välismaalastelt sõrmejälgede võtmist, põhjendades seda terrorismiennetusega.
Valitsus kiitis heaks muudetud immigratsiooniseaduse eelnõu, trotsides advokaatide ühenduse ja inimõiguslaste proteste, kelle sõnul rikuksid sellised sammud inimõigusi ja tungiksid eraellu, vahendas Reuters.
Eelnõu saadetakse varsti parlamenti ja selle alla ei käi alla 16-aastased lapsed, diplomaadid ja "erilised alalised elanikud", sealhulgas ka Korea päritolu inimesed.
Muudetud seadus lubab Jaapanil saata maalt välja iga saabuva välismaalase, keda terroristiks peab. Lisaks pildistamisele ja sõrmejälgedele nõutakse, et lennukid ja laevad esitaksid enne Jaapanisse saabumist reisijate nimekirja.
Jaapani Advokaatuuriassotsiatsioonide liidu sõnul tuleks sellest kavast loobuda, kuna see rikub põhiseaduslikku nõuet inimesi austusega kohelda.
Advokaatide organisatsiooni sõnul tõstatab biomeetria kasutamine - inimeste tuvastamine selliste meetmetega nagu silma võrkkesta skänneerimine, näo tuvastamine ja sõrmejälgede võtmine - küsimuse eraelu puutumatusest ja isikliku informatsiooni valdamisest.
"(Inimõigustega) võib minu meelest probleem olla," ütles justiitsminister Seiken Sugiura, kui valitsus oli uue seaduseelnõu heaks kiitnud. "Aga sisepoliitilised sammud ebaseadusliku immigratsiooni piiramiseks ja terrorismivastased meetmed on tähtsamad."
Detsembris avaldatud politseiraport hoiatas, et tihedad sidemed Ameerika Ühendriikidega asetavad Jaapani terrorismiohtu.
Ameerika võttis sõrmejälgede nõude kasutusele 2004. aastal. Kuid Jaapanis on tegemist valulise küsimusega, kuna sealsed kohalikud omavalitsused pidi kaua võtma sõrmejälgi kõikidelt seal elavatelt välismaalastelt, sealhulgas ka Hiina ja Korea päritolu "erilistelt alalistelt elanikelt".
Paljud nendest toodi sunnitöölistena Jaapanisse enne Teist maailmasõda ja selle ajal. Kohalikud omavalitsused lõpetasid sõrmejälgede võtmise 2000. aastal.
***** RAHVAVAENLASTEKS TUNNISTAMISE - ametlik kampaania - worldwide???
Ning - PETUPATEETIKA maade puhul ennustus aastaks 2051 rahvaarvu kahanemine /EPL 06-03-06/ - LÄTI - 19,6% - 454 000 inimest, EESTI - 17,0% - 229 000 inimest, LEEDU –16,8 - 578 000 inimest, Tshehhi – 13,4% -1 363 000 inimest, Poola - 12,3% -4 704 000 inimest... ME POLE ENAM paduvihkamises YKSI - aga OHVER - KOSMILISE EETIKA ALTARILE - ON uskumatult suur.....

kaardistusest

Urmet @ 25.04.2006 10:16 | Registreerunud: 17.04.2003

USA Maa kaart

Kalifornias võeti vastu - huumorialtaril - ka - seadus - päris mitme aasta eest - mis
muidugi ei olnud kohustuslik mittekellelegi – AGA - USA ei tohi pommitada
selliseid sihtmärke, mida 50% elanikkonnast või rohkem ei oska gloobuselt üles
leida....

M

Urmet @ 16.05.2006 09:41 | Registreerunud: 17.04.2003

Probleem ise sootsiumis aga on ilmselt ikkagi ju mujal. Pole ju ka meist karmimadki lätlased teps sukeldunud ajaloo postulaatidena püsivate mälestusmärkidega ümber sahkerdamistele – seega temaatika on siingi tsipa kunstlik, ilmse sotsiaalpingestuste suunitlusega, raamub – loogikasse....
Aimatavalt on kõige toimuva taga aga – eestlaste puhul ka rahvuse kui terviku kollektiivse alateadvuse poolne kaitsereaktsioon. Põhjus - kuna mõnda aega juba /kui täpsem olla, siis aastast 1991 – miks alles/just sellest ajast, vajaks muidugi eraldi analüüsimist/ oleme maailmas ju hääbuvate rahvaste hulka esiliigasse jõudnud /tuleb tunnistada aga, et liidripositsiooni napsasid hiljuti lätlased siiski endile/. Just tolle protsessi vastu – on ilmselt rahvus TERVIKUNA asunud end kaitsma, et mitte ajaloo areenidelt liigagi vara lahkuda. Paraku aga TOO Alateadvus on teistlaadse toimestruktuuriga – kus esiplaanil on ÜRGSED instinktid, mis käivituvad alati ENNEM, kui mõistus mingitpidi sekkuma pääsebki. Ürgajast peale on neid instinkte lihvitud ja seega on nood mälubloki “kõvakettale” fikseeritud muutumatutena. Nimelt kui kusagil vaid kuuled röögatust, siis – ka koheselt lööd jne.. Noh – karul on enne kael kahekorra keeratud, kui mõistus asja arutama hakata saab... Toimiv stilistika on ikka nii – et alati rünnata kohe, keegi ruttu maha lüüa, miski ära lõhkuda jne. Samad arusaamad nihkuvad esiplaanile, kui koguneb mingi kriitiline mass inimesi, kelle ühisotsus enam ei kannata kohapeal mitte mingitki vasturääkimist – nn massipsühhoos. Aastatuhandeid kestnud metsikus elulaadis oli too ülim reageerimiskiirus eriti tähtis, aga et ammuilma ei piirdu maailm me ümber vaid paari hõimuga, siis on ühisotsuste puhul vaja arvesse võtta üha rohkemaid asjaolusid. Efektseim näide vast – TBLIAR ja tema pettefraas 45 minutist – Iraagi sõja auks, mille puhul ootamatuse kiire efekt viis ka UK Ülemkoja tollase otsuseni /ja aastal 2006 juba TBLIARI ilmselt – ka sunnitud tagasiastumiseni/.
KUID –tollane efekt kandis vilja, ning vajalik otsus ikkagi saavutati.
SEEGA – kusagil on ANALÜÜSITUD ka seda, kuidas miskit rutuliselt sisestada alateadvuse tasandile, et käivitada kiired otsused – et valitsev klikk saavutaks neile vajalikke efekte. Nagu toimus ilmselt ka meie Riigikogu EU “Leppe” puhul /mille ju Prantsusmaa, Holland ja Austria olid küllaltki asjaliku argumentatsiooniga blokeerinud, ning ka euroguru Brodi oli alatasa toonitanud, et igasugused toimingud on Leppe ümber vähemasti kuni aastani 2008 blokeeritud, ja veel ka Tarja Halonengi rõhutas hiljuti, et noid lepped ratifitseerituna käsupeale on ilmselt õigustühistena vaadeldavad, seega praegu neid allakirjutama rutata ei ole ju mõtet - «Euroopa Liit ei toonud meile seda, mida lubati: heaolu ja turvalisust,» “Helsingin Sanomat”/ - kuid asjaolud 08.05 /pidupäev, vanast ajast sissejuurdunud vajadus selle puhul vastu võtta mingeid erilisi pateetilisi pöördumisi, et neid kuhugi ülemustele edastada jne, kuigi ehk vastava suunise jättis ilmselt LMeri.../.. TULEM – olemegi ilmselt nii ajaloo kui ka paljude eurooplaste silmis juba rahvusena fikseeritavad kui võitleva aatelisuse Reeturid ja vaata et suvapugejad, nii et eestlane olla pole enam niiväga uhke ja häää... Ja seda renomeed ajaloo silmis maha raputada ei saa meil olema enam sugugi kerge. Aimatav, et taolisi kummalisi otsuseid, mida hiljem kahetseda, tuleb nüüd ridamisi, kus manipuleeritakse nii massipsühhoosi kui ka spontaanse rahvusliku alateadvuse tasanditega. Aga ikkagi jääb loota, et – vaatamata kõigele on ajaloo keerdkäikudes mingeid lahendusi ka taoliste olukordade tarbeks...
*****OLGU - kusagil on ikkagist meie kõigi jaoks - Õnnemeelte OOKEAN - ja servapidi oleme ju ukerdajad tolleski katlakeses.

netisuu

Urmet @ 25.05.2006 13:29 | Registreerunud: 17.04.2003

Monumendi õhkulaskja Jyri Liim sõidab New Yorki. Times Square'il kohtab ta laperguste ja laperdavate kõrvadega armsat olendit, kellel on mummuline vöö ja suured pruunid silmad. Ja see tegelane ütleb: "Hi! I am Mickey Mouse from CIA. How do You do? Would You like to visit our residence in Cuba?" "Yes, please!" vastab Jyri Liim.
Eks sõidavad siis mõlemad Kuubale, Guantanamo sõjaväebaasi. Lennukis vaatab Mickey Mouse CIAst Jyri Liimile armsasti otsa ja ütleb: "We have torture service in Guantanamo, Cuba. Would You like to use our torture service?" "No, thanks," vastab Liim. Noh, jõuavad siis kohale ja Mouse annab Jyrile ereoranzhi kostüümi. "Wear this pujama, dear Jyri," ütleb Mickey Jyrile. "Its necessary here, in our residence." USA sõdurid võtavad Jyril õlgadest kinni ja viivad trellitatud ruumi, mille keskel on paks naisseersant piitsaga. "Do you have Quran?" "Yes," ütleb Jyri ja toob Koraani taskuväljaande lagedale. Naisseersant laseb selle kempsupotist alla. Jyri oigab. Ta teab, et ta ei saa seda raamatut enam kunagi tagasi. "Mickey Mouse, where are you?" Kuid on juba hilja...
***********
Mälestusmärk 'julgetele ja teotahtelistele inimestele' on oma sisult solvav. Teadaolevalt ei ole iseseisvusaastate
vältel püstitatud ühtegi ausammast nõrkadele ning tahtejõuetutele inimestele, kes moodustavad Eesti Vabariigi kodanike seas arvestatava osa.

Urmet @ 23.04.2007 09:44 | Registreerunud: 17.04.2003


jätkub väikese vaheaja tagant minu meililemmik Riho Baumanni teilegi kallid TEMPT-lased avaldamine. Kahjuks vahepealsed meilid on kaduma läinud.


Hey! MUDUGI - aga IVA? Miks ma tolle ylevaate kopisin - oli too - rahvastiku hajuvuse teema - tuli mulle kaunikesti huvitav reageering - ehk väärib tutvumist ***
** **Mõnede põlisrahvastaga on tõesti häda: /J.O/ NB Eurokultuuri SURMATUNG???
1) Aastas väheneb venelaste hulk 1 miljoni võrra, ( samas kasvab Vene föderatsiooni muslimitest elanikkond )
2) Saksamaal ja Prantsusmaal on lood samad- sakslaste ja prantslaste arv kahaneb, muslimite arv kasvab)
3) Norras kasvab muslimite arv.
Seega kappab terve tabuun trooja hobuseid mööda ilma.
Samas KASVAB Afganistani, Tetseenia ja Iraagi põliselanikkond sõjalistele kaotustele vaatamata,sest Allah on SUUR. Teda trooja hobused kardavad...
Laiema huvi korral võid uurida, mida arvasid hindu rahvuslased perekond Gandhi (Indira ja Radjiv) sündimuse piiramise kampaaniatest. Uuri ka seda, mida nad ette võtsid...
Kui suurest ilmast puhata soovid, proovi uurida, miks oli Eestis 150 aastat tagasi väga kõrge sündivus (majanduslikele oludele ja igasuguse riikliku toetuse puudusele vaatamata). Miks 30-ndate aastate alguses hakati kurtma sündimuse languse üle (ammu enne vene baase) KES LASKIS TROOJA HOBUSE EESTI VÄLJADELE?
***
SEDAPSI....

silmaring 1993

Urmet @ 18.04.2008 15:30 | Registreerunud: 17.04.2003

Demokraatlikes riikides EI OLE enam VALITSUSTES ESINDUSI - RAHVA NIMEL!!!
PARTEI tekib alul ikka kui rahva huvide esindaja, seejärel muutub aga partei juhtkond parteiliikmete huvide esindajaks, hiljem aga saab partei liidrist partei juhtkonna huvide esindaja. Selge, et parteimäng on demokraatia maskeeringus silmakirjalik jant, mida ajendab omakasu ning vägivald, mille hoobadeks on manööverdamine, trikid ja politikaanlus. Kõik see kinnitab, et parteiline süsteem on tänapäeval diktatuuri instrument. Parteiline süsteem on diktatuuri avalik, varjamata vorm. Kuna maailm pole seda staadiumi veel läbinud, oleks õigem nimetada see etapp kujundlikult meie ajastu diktatuuriks.

PARTEI on tänapäeval diktatuur, tänapäeva diktaatorlik valitsemisvahend, kujutades ühe osa võimu terviku üle. Parteist on saanud diktatuuri uusim tööriist. Partei ei ole paraku demokraatlik instrument, kuna ta koosneb inimrühmast, keda seovad alul küll ühised huvid, ühised vaated, ühine kultuur, ühine ideoloogia. Need inimesed siis omakorda loovadki partei oma huvide realiseerimiseks või oma vaadete pealesurumiseks ühiskonnale ja oma ideoloogia maksma panemiseks. Oma programmi realiseerimine on neil ettekäändeks, et saavutada võimu.

PARTEI näol luuakse aga tööriist, et valitseda rahva üle - nende üle, kes on juba väljaspool parteid, sest partei rajaneb despootlikul autoritaarsel rahva allutamise põhimõttel. Väidetakse, et võimule tulles saab partei teostada eesmärke, mis - nagu eeldatakse - langevad kokku rahva omadega. Samas on see teooria, mis on kutsutud õigustama partei diktatuuri, on ka samas selleks aluseks, et õigustada igasugust diktatuuri.

Parteide arv ei muuda paraku asja olemust. Veel enamgi - mida suurem on parteide arv, seda ägedam on nendevaheline võimuvõitlus, mis omakorda nurjab kõik rahva saavutused ning õõnestab igat tema hüvanguks loodud programmi. Vastaspartei õigustab oma võimuvõitlust sellega, et valitsevat parteid kukutades ning selle positsioone hõivates saab ta teostada oma "parema" programmi.

Omavahelises võitluses kasutavad parteid harva relvi. Appi võetakse üksteise sarjamine

ja mustamine. Paratamatult kahjustab võitlus ühiskonna üllamaid ning elulisemaid huve.

Suur osa neist huvidest - kui mitte kõik - tuuakse ohvriks sellele võimu eest kisklemisele, sest löök rahva huvidele annab opositsioonilisele parteile - või parteidele - kaalukamad argumendid valitseva partei või parteide koalisatsiooni vastu. Olles sisuliselt samuti valitsemis instrumendiks, peab opositsiooniline partei võimule pürgides kukutama võimu juures oleva partei ja tõestama viimase ebakompetentsust, kuulutama tühiseks ta saavutused, sarjates tema tegevusprogrammi, isegi kui see programm ühiskonna huve teenib. Nõnda siis tuuakse ühiskonna huvid ning ühiskonna arenguprogrammid ohvriks parteide vahelisele võitlusele võimu eest. Seepärast, vaatamata poliitilise aktiivsuse õhkkonnale, mille kutsub esile parteide võitlus mitmeparteilises süsteemis, avaldab see võitlus ühelt poolt laostavat mõju ühiskonna poliitilisele, sotsiaalsele ja majanduslikule elule, teiselt poolt viib võidule uue valitsemis instrumendi, mis on aga oma toimelt sarnane eelmisega.

RAHVAS aga muutub parteide vahelise võitluse ohvriks. Omavahel võitlevad ju need poliitilised jõud, kes kasutades võitluses võimu eest rahvast, samas ekspluateerivad ning petavad neid, et hankida endile võimalikult rohkem hääli. Inimesed saavad võimaluse vaid ilmuda valimiskastide ette, et visata sinna oma valimissedelid - täpselt nii, nagu nad viskavad ka paberitükke prügikasti. Kuna aga valitavate saadikute süsteem on rajatud agiteerimisele häältesaamise eesmärgil, kujutab see endast DEMAGOOGILIST süsteemi sõna otseses mõttes, kuna hääli võib osta, ning ka valimiste tulemusi pealegi oma kasuks moonutada. Valimiseelses kihutustöös ei saa vaesed ju konkureerida rikastega, ega väiksemad parteid suurtega, nii et rahakaimad saavad alati võitjateks.

Saadik, olenevalt valijate arvust, esindab sadu, tuhandeid, suuremates riikides aga koguni miljoneid inimesi. Seega ei seo aga saadikut oma valijatega kuigi tihedad organisatsioonilised sidemed, olgugi et teda peetakse juhul, kui ta valitute hulka sattub, ka kogu rahva esindajaks juba.Samas ta aga võtab massidelt nende võimu ja saab ainuõiguse otsustada nende eest nonde endi probleemide lahendamist.

Yks partei langeb, teine võidab, kuid rahvale tähendab see igal juhul kaotust, kaotust ka demokraatiale kui sellisele. Pealegi on parteid müüdavad ning neid võib osta nii väljast- kui ka seestpoolt. Parteiline võim, mis eeldatavasti peaks esindama kogu rahva huve, on faktiliselt ikkagi mingi osa rahvastiku puhul nende jaoks verine vaenlane, opositsioonis oleva teise või koguni mitme teise partei vaenlane ning ka neidki toetava rahvastiku osa vaenlane. Opositsioon ei kujuta samas endast rahva kontrollorganit valitseva partei üle, kuna ta ainult varitseb sobivat momenti, et hõivata valitseva partei kohta võimutüüri juures. Vastavalt tänapäeva demokraatiale on seaduslikuks kontrollorganiks meil Riigikogu, kus aga enamuse moodustavad võimuloleva partei liikmed. Järelikult on kontroll valitseva partei käes ja ka võim sellesama partei käes, kes kontrolli teostab.

PARTEI esindab ainult üht osa rahvast, rahva suveräänsus on aga jagamatu.

PARTEI valitseb aga kogu rahva nimel.

PARTEI ongi meie ajastu suguharu, klann. Partei, mis valitseb kogu rahva nimel, kujutab endast kogu rahva suhtes vähemust ja parteide võitlus võimu pärast ei erine millegi poolest suguharude ja klannide vahelisest võimuvõitlusest, mis mõjub paraku ühiskonnale niisama hukutavalt.

Tänapäeval aga, vabariikluse sajandil, kui on saabumas masside ajastu, on muutunud absurdiks taolist laadi demokraatia, mida esindab käputäis saadikuid, kes väidavad endid tegutsevat rahvahulkade nimel. See on vananenud teooria ning meie ajal juba ka elukaugeks muutunud. Tõeline demokraatia on võimalik ainult rahva enda, mitte aga tema esindajate kaudu.

Muammar al-KADDAFI,

Roheline Raamat /1993, Groupe Media International, Tallinn/