Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » KINOMAJA Uuel Hooajal ->

KINOMAJA Uuel Hooajal ->

KINOMAJA Uuel Hooajal ->

Sm.Inimpeldik @ 03.09.2004 13:14 | Registreerunud: 01.04.2003

Kinomaja Uuel Hooajal

Kinomaja alustab sel sügisel uut hooaega 7. septembril. Kinokavva on võetud rida üritusi, mis vilgastavad Kinomajas toimuvat ning toovad ekraanile huvitavaid ning harukordseid filme. Ka on toimunud Kinomaja elus mõningad muudatused. Nüüdsest suunab Kinomaja tegevust uus Kinoliidu juhatuse esimees, Peeter Brambat.

Ta on töötanud Eesti Televisioonis mitmetel ametipostidel, lähedalt seotud mere, muusika ja ajakirjandusega ning kõige selle kõrval teinud hulgaliselt dokumentaalfilme.

Kes veel ei tea, siis Kinomaja saalis tehti mõni aeg tagasi remont, nii et endiste kõvade istmete asemel on praegu pehmed ja mugavad toolid. Samuti on kinosaalis soe ning tänu uuele konditsioonsüsteemile puhas õhk. Saal on saanud uue välimuse.

Pea kõikidel päevadel hakkavad kinosaalis toimuma seansid, kus näidatakse nii rariteetseid dokumentaalfilme kui ka mängu- ning animafilme. Varsti saab jälle kinoseansi eel või järel söögi ja joogi kõrval mõtteid vahetada, sest Kinomaja kohvikule puhutakse eluvaim sisse.

Toimekalt tegutseb ka I korruse fuajee. Jätkuvalt eksponeeritakse seal erinevaid näitusi, kus teiste seas saab näha ka uusi ja üllatavaid üliõpilastöid.

7.septembril kell 17.00 toimub Kinomajas hooaja avaüritus.

Esitlusele tuleb Johannes Pääsukese 1914. aastal valminud ja nüüdseks digitaalselt restaureeritud Eesti esimene mängufilm “Karujaht Pärnumaal.” Film restaureeriti Soomes “Finnlab OY”-s ning varustati algus- ja lõputiitritega.

Saateks musitseerib Maarit Saaremäe klaveril. Tutvustus- ja saatesõnad on Filmiarhiivi direktor Ivi Tomingalt ja Finnlab OY restaureerija Giuseppe Di Giorgiolt. Samuti osalevad digitaalselt restaureeritud Eesti esimese mängufilmi linastumisel külalised Läti Filmiarhiivist eesotsas direktor Inta Kanepajaga ning Digital Film Finnland töötaja Siiri Savanlampi.

Lisaks filmile “Karujaht Pärnumaal”, tuleb näitamisele programm valitud paladest Filmiarhiivi kullafondist, mis koosneb viiest filmilõigust aastatest 1913 – 1936

1.Retk läbi Setumaa (J. Pääsuke, 1913)
2.Tartu linn ja ümbrus (J. Pääsuke, 1914)
3.Tööstus- ja põllumajanudsnäitus Tallinnas (1921-1926)
4.Kalurid (K.Märska, 1936)
5.Kutsu Juku seiklused (1931)

Ürituse orienteeruv kestus 1 tund ja 15 minutit.

Sissepääs: TASUTA

Nüüd ja edaspidi saab lähemat informatsiooni Kinomajas toimuva kohta interneti aadressilt http://www.kinoliit.ee. Hetkel on antud kodulehekülg veel parandamisjärgus, kuid asjakohast informatsiooni leiab iga huviline sealt siiski.
Allikas: www.kinoliit.ee

There will be no tomorrow...