Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » ÖKO - GREEN & ENERGY » Rooma Klubi / Club of Rome

Rooma Klubi / Club of Rome

Rooma Klubi / Club of Rome

Taavi @ 08.04.2004 11:55 | Registreerunud: 01.04.2003

Rooma Klubi Koduleht

The Limits to Growth - The 30 year update PDF

The signs are everywhere around us:
• Sea level has risen 10–20 cm since 1900. Most non-polar glaciers
are retreating, and the extent and thickness of Arctic sea ice is
decreasing in summer.
• In 1998 more than 45 percent of the globe’s people had to live on
incomes averaging $2 a day or less. Meanwhile, the richest onefifth of the world’s population has 85 percent of the global GNP.
And the gap between rich and poor is widening.
• In 2002, the Food and Agriculture Organization of the UN
estimated that 75 percent of the world’s oceanic fisheries were
fished at or beyond capacity. The North Atlantic cod fishery,
fished sustainably for hundreds of years, has collapsed, and the
species may have been pushed to biological extinction.
• The first global assessment of soil loss, based on studies of hundreds
of experts, found that 38 percent, or nearly 1.4 billion acres, of
currently used agricultural land has been degraded.
• Fifty-four nations experienced declines in per capita GDP for
more than a decade during the period 1990–2001.

Rooma Klubi uusaastatervitus :)

Taavi @ 02.01.2011 13:15 | Registreerunud: 01.04.2003

Same shit, different year ... vähemasti lugeda ja kuulata oli huvitav :)

Kujutelm sellest, et saaksime kuidagi rikkamaks ja kujundaksime oma pensionisüsteemi „nii nagu Euroopas" ei ole võimalik, sest Euroopa ise ei vea välja. See on ise reliktne, jäänuk, mis elab praegu ainult riigivõla kasvamise arvelt, laotades kogu koorma üha kahanevale nooremale põlvkonnale. Ka Eestis on selle eripärane ilming seotud sellega, et näiteks minu, 60-seks saav põlvkond jagas 20 aastat tagasi omavahel ära kogu riigi vara. Järgmine põlvkond on aga üleni võlgades, mis on täiesti ebanormaalne. Selle tulemuseks on see, et kui pärast jääaega on nooremaid kogu aeg vanemaid toetanud, siis meil on vastupidi. See on täiesti paradoksaalne olukord.

...

Eesti on siin heas seisus. Meie varustatus taastuva ressurssiga elaniku kohta on üks kõrgemaid maailmas. Meil on palju magedat vett, metsa, kalaressurssi, mullastikku ehk viljakandvat maad inimese kohta. Ses suhtes on isegi hea, et meid endid pole liiga palju. Tuleviku ühiskonnas on see pigem eeliseks kui puuduseks. Eesti tulevikuprobleemiks on tagada küsimus, kuidas meilt ressursirikkust ära ei võetaks. Juba praegu jagab meie kalaressurssi Brüssel - mistõttu ei sobi Euroopa Liit ei Norrale ega Islandile, või kui siis väga suurte mööndustega.

Eesti on ka kõrgelt haritud ja tehnoloogiliselt hästi varustatud, mis tähendab seda, et taastuvat ressurssi suudame me heal tasemel väärindada.

via EE

+ Juku-Kalle Raid Tegelikkuse KesKus KUKU raadios koos Hardo Aasmäe ja Marek Strandbergiga
2011-01-01

Kasvupiiride mõte selgub aastakümnetega (vol 1)

Taavi @ 01.06.2012 14:12 | Registreerunud: 01.04.2003

Kasutatud mudelis tõi kollapsi kaasa keerukas tagasisidestuse, sealhulgas muutunud demograafia ja keskkonnamõjude süsteem, mis hakkas kiiresti kahjustama nii tervist kui ka tootmist. Ning mis kõige tähtsam - piire tajutakse ja neile reageeritakse liig suure viivitusega, mis toobki endaga kaasa kõige suurema kahju. Just selle teguri arvesse võtmise tõttu tõi kasutatud mudel endaga kaasa kollapsi.

Sellise suure viivituse faktori lülitamine mudelisse oli lihtsalt geniaalselt ettenägelik. Seda, et ka terava kriisi ajal hakatakse reaalses elus ilmsetele ohtudele suure viivitusega reageerima, võis praeguse finants- ja võlakriisi päevil korduvalt ise kogeda. Kõike hakatakse tegema liiga hilja ja liiga vähe. 

Tänases riskidega täidetud maailmas on oluline mõista, et kasvupiiride põhiline sõnum käis just selle kohta, kuidas katastroofe oleks võimalik ära hoida. Kasvupiirides ei väidetud, et inimkond on määratud hukule, vaid selgitati, et kui elanikkonna ja majanduse kasvu piirata, on stabiliseerumine täiesti võimalik/saavutatav.

VIA FUTUTUBA