Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » KRAFTWERK

KRAFTWERK

KRAFTWERK

Sm.Inimpeldik @ 09.03.2004 18:46 | Registreerunud: 01.04.2003

Kraftwerk on tugevalt mõjutanud viimase 30 aasta popmuusikat, ansambli 1970ndate hitid “Autobahn” ja “The Model” näitasid kätte uued suunad ja võimalused elektroonilisele popmuusikale.Sel aastal läheb Kraftwerk maailmaturneele.


30 . M A I L esinetakse E E S T I S

Eesti näituste paviljonis 2.5 h kontserdiga.
Kontsert, mis on kohustuslik igale endast lugu pidavale inimesele.


Kogu elektroonilise kupatuse neli isa peidust väljatulek... hiljuti ilmunud album :

Krafwerk
"Tour De France Soundtracks"
(EMI)

Kraftwerk on elektroonilise popmuusika arengut läbi aegade enim mõjutanud ansambel. Huvitaval kombel on neil õnnestund innovaatikat ja popmentaliteeti õigel määral sobitades võita nii ülikriitilise meelega melomaanide kui ka laiema publiku südamed. Pärast "Electric Café" ilmumist 1986.a. tõmbus ansambel ootamatult areenilt tagasi.

Remikside album "The Mix" 90ndate algul, Expo 2000 tunnusmuusika ja mõned harvad kontserdid on kõik, mis sellest salapärasest kulisside taha varjuvast kultusbändist kuulda/näha. Seepärast on ainuüksi uue albumi, samanimelisele jalgrattavõistlusele pühendatud, "Tour de France", ilmumine sõltumata plaadi kvaliteedist suursündmuseks.

Pole kindlasti liialdatult öeldud, et Kraftwerk on helikeelse tulevikunägemuse sümboliks mitme erineva generatsiooni jaoks.

Ajateljel on see aga deformeerunud või olenevalt vaatepunktist ehk pigem ülendunud retrofuturismiks. Kõik, kes vähegi seda nüanssi on tabanud, ilmselt ei oota ansamblilt enam järjekordset revolutsiooni.

Kui 1991.a. avaldatud "The Mix"-iga üritati Kraftwerki fenomeni kaasajastada, siis käesoleva albumi puhul taolised ambitsioonid õnneks puuduvad. Krafwerk on liiga tugev ja justkui lõpuni arendatud märk. Katse seda edasi arendada võib pigem anda vastupidise efekti.

Igatahes on "Tour de France" kõlapildilt äratuntavalt Kraftwerk. Need lihtsad kosmilised helid ja meloodiaarendused, minimalistlikud rütmid ja kohati naiivsevõitugi tekstid sulanduvad harmooniliselt kokku endisel stiilipuhtal moel. Kui plaadi alguses olevad kolm versiooni "Tour de France"'ist ja "Chrono" on pisut ehk liiga steriilse klubitehno fiiliga, siis neile järgnevad "Vitamin"; "Aero Dynamik/Titanium" mõjuvad juba kodusemalt, justkui oleks tegemist mingite varaste seniavaldamata lugudega. Elektrokardiogramm" nagu pärineks oma kõlapildi ja meeleolu poolest kunagiselt "Autobahn" albumilt. Aga sellegipoolest ei rahulda see äratundmisrõõm. Kraftwerk oli oma parimatel aegadel niivõrd võimas, et sellest laengust jagub kuhjaga elektrit ka käesolevasse sajandisse, ilma et peaks enese olemasolu taolisel kujul meenutama. Eelpool öeldut kinnitab teistest lugudest peajagu üle olev 1983. aastast pärinev "Tour de France" originaalversioon albumi lõpuloona.

Aivar Tõnso


There will be no tomorrow...

Kraftwerk esineb Tallinnas

Sm.Inimpeldik @ 09.03.2004 18:49 | Registreerunud: 01.04.2003


Kuulujutte on räägitud sellest kaua, nüüd on see tõsi ning kinnitatud - mai lõpul annab Kraftwerk Tallinnas Näituste hallis kahe ja poole tunnise kontserdi. Kontserdi korraldavad B-Grupp ning BDG. Samuti esineb grupp Riias, Peterburgis ning Moskvas.

Alates kolmapäevast on müügil kokku 5000 piletit. Piletid soodushinnaga 290 krooni on müügil alates kolmapäevast, 10. märtsist Piletipunktis, Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti!
ISIC-kaardi omanikud saavad osta pileti 190 krooniga, nende piletite kogus on piiratud. Müügile jõuab ka väike kogus VIP-pileteid hinnaga 590 krooni.

Allikas: Eesti Päevaleht

There will be no tomorrow...