Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Pilte urbanistlikust New Yorgist :: 17 Detsember

Pilte urbanistlikust New Yorgist :: 17 Detsember

Pilte urbanistlikust New Yorgist :: 17 Detsember

Sm.Inimpeldik @ 15.12.2003 13:51 | Registreerunud: 01.04.2003

Kunstinäitusel saab näha pilte urbanistlikust New Yorgist

Pärnu Linnavalitsuse Kultuuriosakond ja Rael Artel/Meme Productions
esitlevad:
Ahto Külveti slaidirännak "Unes nähtud linn" Kolmapäeval, 17. detsembril kl. 18.OO Pärnu Linnavalitsuse Kultuuriosakonna hoovis (Rüütli 23)

Sel aastal on Pärnu sõpruslinnaks kunstiküsimustes kujunenud New York. Kunstiaasta algas fotonäitusega "The Fragments of Silence", mis oli kokku pandud New Yorgi kunstipubliku tarvis. Kunstiaasta lõpetavad maalinäitus pealkirjaga "Ma pole kunagi käinud New Yorgis. 10 aastat hiljem" ja Ahto Külveti unenäorännak slaidides "Unes nähtud linn". Ka viimane on fotolindile püütud sealtsamast linnast. New York on oma urbaanse keskkonnaga võlunud väga paljusid fotograafe üle maailma, ka Peeter Maria Laurits ja Arne Maasik on sealt oma loominguks inspiratiooni ammutanud. Nüüd on eesti fotograafia ja New Yorgi linna omavaheliste suhete raamatusse kirjutatud uus peatükk.
Ahto Külvet, keda juba tükk aega on nähtud kaameraga ringi liikumas, on kokku pannud oma esimese isiknäituse ja väga isikliku näituse. Slaidides jutustatud loo alguspunkt asub kunstniku enda sees ja sõnastamata mitteteadvuses, kust see siis lõpuks foto kaudu välja voolab. "Unes nähtud linn" on avatud meeltega rännak läbi hiigellinna soonte ja südamete.
Fotograafi meel, mõte ja kaamerasilm luiglevad üle majakatuste ja läbi maa-aluste metrookanalite, ümber tänavaruudustike ja üle linnaelanike nägude. Külvetit ei võlu New Yorgi puhul mitte niivõrd arhitektuurne, kui linna sotsiaalne keskkond. Linn on tema jaoks pidevas tukslemises maastik, kus kogu aeg midagi juhtub. Soundtrackina rütmistab Külveti teekonda Uri Caine'i muusika.

Lisainfot küsi telefonil +372 56 460 983
Vaata intervõrgust

www.hot.ee/dreamtcity

sealt leiad ka pilte!
Allikas: Rael Artel

There will be no tomorrow...