Hetkel lehel:
9 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT vol. 191 presents - Under the Sun

Kinokontor@TEMPT vol. 191 presents - Under the Sun

Kinokontor@TEMPT vol. 191 presents - Under the Sun

Urmet @ 14.11.2016 00:16 | Registreerunud: 17.04.2003

Filmi toimumiskoht: TEMPT Tallinn (Vabriku tn 6)
Kuupäev: 16.11.16
Algusaeg: 18:00

 

 

Film: Under the Sun 

Režissöör:  

Aasta: 2015
Kestvus: 106 min 
Riik: Korea
Keeled: Tšehhi, Venemaa, Saksamaa, Läti, Põhja-Korea

 

Ideaalne elu ideaalsel maal. Iga päev valguvad sellesse ideaalmaailma uued inimesed. Iga põhja-korealane on valmis selle maailma nimel oma elu andma. Millist jõupingutust nõuab põhja-korealastelt see, et nende ideaalne maailm jätkuvalt elaks ja toimiks? Me oleme tunnistajaks nende ideaalide ja uue Põhja-Korea elanike vahetuse loomisele, kes väärivad selles ideaalmaailmas elamist. Näeme tüdrukut ideaalkoolis – ta on ideaaltehases töötavate ideaalvanemate laps ja nad elavad Põhja-Korea pealinna ideaalses keskuses asuvas ideaalkorteris. Tüdruk valmistub astuma Lasteliidu ridadesse (NSVL-i aegse pioneeride organisatsiooni analoog), et saada osaks ideaalsest ühiskonnast ja elada igavese päikese kiirte all – see on Põhja-Korea rahva suure juhi, Kim Il Sungi sümbol.

See on parim mängufilm, sest filmil on kaaslavastaja-näitejuht, Põhja-Korea võimuesindaja, kes lavastab kõik filmis näidatud pildikesed "elust enesest". Hindamatud hetked on aga need, kus režissööril õnnestub vaadata eesriide taha, lavastusest kaugemale ehk siis püüda kinni hetked, kus ekraanil on inimhing kogu tema alastuses ja sellega seonduvalt ka Põhja-Korea tulevik.

Üks vene tuntumaid ja tunnustatumaid dokumentaliste Vitali Manski on teinud umbes 30 väga erinevat filmi. Seekord pühendas ta mitu aastat oma elust Põhja-Korea võimude veenmisele lubada tal teha see ilus ja siiras film tollest kaugest maast, millest me väga vähe teame. Meie ees on film, mis ei vaja kommentaare. Me sukeldume ilu ja harmoonia maailma, mis on nii metsik, lihtne ja selge, et kõik kommentaarid oleksid asjatud, sest ükski neist ei suudaks väljendada enamat kui pilt, mille filmi andekas autor on igaveseks salvestanud.

Igor Gouskov (PÖFF 2015)

 

Rotten Tomatoes

Filmi kodukas

Wiki

IMDB