Hetkel lehel:
7 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT vol. 186 presents - Requiem for the American Dream

Kinokontor@TEMPT vol. 186 presents - Requiem for the American Dream

Kinokontor@TEMPT vol. 186 presents - Requiem for the American Dream

Urmet @ 02.10.2016 17:57 | Registreerunud: 17.04.2003

Filmi toimumiskoht: TEMPT Tallinn (Vabriku tn 6)
Kuupäev: 14.10.16
Algusaeg: 19:00

 

 

Film: Requiem for the American Dream 

Režissöör:  Peter D. HutchisonKelly NyksJared P. Scott

Aasta: 2015
Kestvus: 73 min 
Riik: USA
Keeled: inglise

Seoses TEMPT visiidiga NY-s toimuvale Archtober üritusele jätkame ameerika unistuste lainel. Enne filmi teeme ka kuni 30-min pika ülevaate arhitektuurilistest avastustest, mis leidsime.

 

 

Avram Noam Chomsky (snd 1928) on USA keeleteadlane, filosoof, kognitiivteadlane, loogik, poliitikakommentaator ja aktivist, keda sageli iseloomustatakse ka kui kaasaegse lingvistika isa. Lisaks keeleteadusele on Chomsky laialt tuntud ka poliitilise isemõtlejana, kes kritiseerib avalikult USA välispoliitikat alates Vietnami sõja algusest kuni tänapäevani.

Käesolev dokumentaalfilm on mingis mõttes järjeks samuti Kumu Dokumentaalil näidatud filmile „Kas pikk mees on õnnelik?“, kuid keskendub rohkem Chomskyle kui poliitaktivistile. Linateos viib meid tema filosoofiliste mõtisklusteni demokraatia allakäigust, mis vormusid nelja aasta vältel „Kaheks Ameerikaks” kutsutud loengusarjas. See on unikaalne võimalus tutvuda tänapäeva ühe olulisema mõtleja visiooniga Ameerika Unistusest, mis võib muuta meie kõigi maailmapilti. (tekst KUMU dokk)

Rotten Tomatoes

Filmi kodukas

Wiki

IMDB