Hetkel lehel:
3 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Yakisugi töötuba ja loeng Moostes 13.10.15

Yakisugi töötuba ja loeng Moostes 13.10.15

Yakisugi töötuba ja loeng Moostes 13.10.15

Taavi @ 05.10.2015 11:04 | Registreerunud: 01.04.2003

YAKISUGI SEMINAR

13. oktoober 2015 Mooste, Põlvamaa

TEMPT ja Eesti Puitmajaklaster ootab teid osalema Yakisugi puidu põletamise tehnika loenguleja töötoale 13. oktoobril algusega 13:00 Moostes, Põlvamaal.

Üritus toimub jaapani keeles, tõlkega inglisekeelde, vajadusel tõlgime ka jooksvalt eesti keelde.Palume osalemissoovist teatada e-posti aadressil tempt@tempt.ee või registreeruda SIIN.

Ürituse läbi viimiseks kutsusime Eestisse külla Jaapani ühe omapäraseima arhitekti ja professori,elava legendi, Terunobu Fujimori. Temaga koos viime läbi yakisugi tehnika töötoa ja loengudselle omapärase puidu viimistlemise tehnika tundmaõppimiseks.Yakisugi ehk Shou-Sugi-Ban on juba sajandeid vana Jaapani puidu pinna söestamise tehnika -arvatavasti on see maailma vanim puidu kaitsmise viis. Jaapanis kasutatakse yakisugi tegemisekspõhiliselt seedripuidust laudu aga Eestis kasutame selleks lehist, kuuske või mändi.  Yakisugitehnikas viimistletud laudu kasutatakse peamiselt hoonete fassaadidel. Traditsiooniliselt onEestis söestatud puitu (puidust aiapostid jm maapinnaga kokku puutuvad puitkonstruktsioonid),et takistada mädanemist, seente ja puidukahjurite levikut. Viimasel ajal on yakisugi kogunudpopulaarsust Jaapanis, USA-s ja Euroopas, kus arhitektid-disainerid on selle naturaalse tehnikataasavastanud.

Terunobu   Fujimori   (sünd.   1946)   on   Jaapanis   ja   maailmas   kuulus   arhitekt   ningarhitektuuriajaloolane, kes eksperimenteerib oma loomingus palju yakisugi tehnikaga. Kuni oma40-ndate   eluaastateni   süüvis   Fujimori   peamiselt   arhitektuuri   ajalukku,   uurides   erinevaidarhitektuuri tehnikaid ja teooriaid. Alles 44-aastaselt projekteeris Terunobu oma esimese hoonening   tema   ekstsentriline   stiil   pälvis   koheselt   palju   tähelepanu.   Hr.   Fujimori   projekteeribkeskmiselt ühe hoone aastas, käsitledes materjale ja ruumi isikupäraselt. Hetkel on Terunobuprofessor Tokyo Ülikoolis (University of Tōkyō's Institute of Industrial Science), kus õpetablinnaehituse ja arhitektuuri ajalugu – kontoris, mida ta kutsub oma laboratooriumiks. TerunobuFujimori ja tema sõbrad Tadao Ando ja Toyo Ito on muutnud nii Jaapani kui ka maailmaarhitektuuriajalugu.

Postitusele lisatud failid:
Yakisugi eng-est.pdf

Short english overview:

Taavi @ 05.10.2015 11:06 | Registreerunud: 01.04.2003

Architectural office TEMPT together with the Estonian Woodhouse Cluster are the organizers forthe Yakisugi workshop and lecture on the 13th october 2015 in Mooste, Põlva county. Yakisugi,also called Shou-Sugi-Ban is a centuries-old Japanese wood surface carbonisation technique -this is probably the oldest method of protecting wood known to man. For this we invited theunique Japanese architect and professor, a living legend, Terunobu Fujimori, to visit Estonia. Hewill teach us this peculiar wood finishing technique by giving a lecture about traditionaljapanese materials and later on conducting a workshop for making Yakisugi. This unique eventwill be another cultural bridge between Japan and Estonia - countries so similar, but so far apartat the same time.
 
Lecture   and   workshop   takes   place   13.   october   starting   at   13:00   in   Mooste,   Põlvamaa.The event is in japanese, translated to english.
 
For registering email tempt@tempt.ee or register HERE.
 

Urmet @ 08.10.2015 23:16 | Registreerunud: 17.04.2003

Urmet @ 09.10.2015 12:47 | Registreerunud: 17.04.2003

 

Osalejaid on registreerunud natuke üle 30 inimese ja kui soovib veel keegi registreeruda, siis oleme otsustanud, et üle 50 inimese me kindlasti seda seltskonda kasvada ei lase, muidu kannatab töötoa kvaliteet.
 
Üritus toimub 13.10 ehk järgmisel teisipäeval Mooste mõisas, Põlvamaal. Ürituse algusajaks on kell 13:00, kohal võiks olla enam-vähem õigel ajal.
 
Mooste mõis asub siin: https://goo.gl/maps/hVCtpA7CrYJ2 ja kohapeal (siin: https://goo.gl/maps/LDpxV7eDRG32)  paneme välja mingitlaadi sildi, et sündmuse asukohta paremini üles leida. Tallinnast sõites tasuks arvestada stardiks hiljemalt 3,5 tundi enne kohale jõudmist, Tartust aga kuni tund.
 
Jätsin kõigi aadressid siin varjamata, et oleks võimalus leida osalejate seast ka tuttavaid ning sel viisil transpordikulusid jagada või omale teepeale seltskonda leida. Kes ei saa muul viisil kohale võib ka vabalt kõigile meilile vastata uurides kel on vaba kohta autos üle.
 
Paluks selga panna soojad riided, peale loenguid alustame töötoaga õues ning ilmad on juba sügisesed. Paluks mitte väga esinduslikku riietust kasutada, laudade põletamisega võib  kogemata riided nõgiseks teha. Samuti, paluks mitte kanda kergelt süttivaid riideid – töötoas tulega tegutsedes peavad kõik osalised mõistma, et täiskasvanutena on neil kohustus iseenese eest vastutada. Kaasa paluks võtta paksemad töökindad, kel kindad puuduvad, siis leiame kindlasti. Lahtiste pikkade juustega tule juures on ohtlik, soovitan kanda mütsi.
 
Loeng algab kell 13:00 väikese sissejuhatuse ja kohmitsemisega aga peale seda peab mr. Fujimori meile loengu Jaapani arhitektuurist, seejärel teise loengu kaasaegsest arhitektuurist ja loodusest – viimases käsitleb ta ka materjale ning yakisugi tehnikat. Seejärel teeme õues praktilisi katseid ise yakisugi tehnika proovimiseks, selleks moodustame kohapeal grupid. Kogu jutt tõlgitakse jaapani keelest inglise keelde, vajadusel tõlgin ise jooksvalt seda ka eesti keelde.
 
Ürituse kindlat lõpuaega on hetkel raske ennustada kuid kindlasti sooviks lõpetada enne 19-20:00 õhtul. Soovides tagasisõidu asemel jääda ööbima Moostele, soovitan leida omale majutus siit: http://www.mooste.ee/majutus.
 

Mitte FB fotod

Taavi @ 27.10.2015 10:50 | Registreerunud: 01.04.2003

Taavi @ 27.10.2015 10:51 | Registreerunud: 01.04.2003