Hetkel lehel:
7 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT vol.147 presents - Feeding Tallinn and Detroit

Kinokontor@TEMPT vol.147 presents - Feeding Tallinn and Detroit

Kinokontor@TEMPT vol.147 presents - Feeding Tallinn and Detroit

Urmet @ 20.07.2015 15:19 | Registreerunud: 17.04.2003

Filmi toimumiskoht: TEMPT VILJANDI (Linnu 4, Viljandi)
Kuupäev: 23.07.15
Algusaeg: 19:00

 

 

Film: Urban Roots

Režissöör: 
Aasta: 2011
Kestvus: 90 min 
Riik: USA
Keeled: inglise

 

Filmi pealkiri on küll Urban Roots aga panime kinoõhtule teise pelkirja, kuna algab sel korral loenguga samal teemal. Kogu komplekt kokku vääris nagu uut pealkirja. 

Loeng: Arhitekt Kristjan Reidi esitleb utoopilist nägemust Tallinnast, mis tegeleb tarbeaiandusega. Seda teemat käsitles ta Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi lõputöös pealkirja all "Tallinna toitmine", kaitstes seda sel kevadel.

Dokumentaalfilm "Urban Roots", valminud 2011 aastal U.S.A-s räägib reaalsest toiduaiandusest Detroidis. Selle linna elanike arv on 2013 a. andmete järgi 688,701 inimest. Kunagi oli selle linnaelanike arv 1,8 miljonit. Praegustel elanikel on palju maad, kuhu saavad külvata seemneid. Film räägibki nendest inimestest, kes töötavad väga pühendunult pakkudes lokaalselt  ja loodussõbralikult kasvatatud toitu.

Detroit oli kunagine õitsev ja kasvav linn, mis muutunud majandusoludes kokku kuivavaks kahanevaks linnaks. Viljandis olud veel ei ole nii dramaatilised, kuid linn on siiski samuti hõrenenund, sama on toimunud ka Tallinnas tänu valglinnastumisele. Nõukogude ajal toitis daatšakultuur 40% kogu suurimpeeriumist, võimaldades inimestel kogu veider ajastu üle elada, tänapäeval eelistavad linlased kulutada meeletult energiat ja aega muru tekitamisele. Loeng ja film ei ole suunanäitajad Viljandile, vaid pigem huvitavad faktid maailmas toimuvast ja pakuvad veidi mõtteainest. Sarnast teemat oleme varem kasutanud Linnastumise ja Detroit teema all ja filmidena oleme Detroiti käsitlenud näiteks "Requiem for Detroit" (2010) ja "Detropia" (2013).

 

imdb

rottentomatoes

filmi FB leht