Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT vol. 135 presents - My Architect

Kinokontor@TEMPT vol. 135 presents - My Architect

Kinokontor@TEMPT vol. 135 presents - My Architect

Urmet @ 02.03.2015 12:14 | Registreerunud: 17.04.2003

“Architecture struck me between the eye and the eyeball..” 
― Louis Kahn
 

Filmi toimumiskoht: TEMPT (Vabriku tn 6)
Kuupäev: 05.03.15
Algusaeg: 19:00

 

 

Film: My Architect: A Son's Journey

Režissöör: 
Aasta: 2003
Kestvus: 116 min 
Riik: USA
Keeled: inglise

 

Sel neljapäeval 5. märtsil on Kuressaares sündinud geniaalse arhitekti sünniaastapäev. Kui ta elaks, siis ta oleks 114-aastane. Kui ta ei oleks peale edukat USA arhitektuuripraksist surnud üksinda pankrotistununa kuskil kõledas New Yorgi metroojaama peldikus. Karin Pauluse ülevaatlik artikkel temast asub EAL-i artiklikogumikus.

"...Tähtsaim auhind, mille Nathaniel Kahni dokumentaalfilm on pälvinud, on Chicago filmifestivali Kuldne Hugo, mis dokumentaalfilmi puhul on üks tippudest. Chicagos võitis film ka publikuauhinna. Vaatajate lemmikuks osutus film ka Philadelphia festivalil.

20. sajandi teise poole arhitektuuri mõjutanud Louis Kahn sündis Saaremaal 1901. aastal, kuid juba nelja-aastasena kolis ta koos vanematega Ameerikasse. Suures arhitektuuris hakkas Kahn kaasa rääkima viiekümnendatel, kui ta asutas oma arhitektuuribüroo. Ta on kujundanud palju avalikke hooneid, muuseume ja raamatukogusid. Üks kuulsamaid tema loodud teoseid on Bangladeshi parlamendihoone. Kahnile iseloomulikud tööd on suured avalikud telliskivihooned, kus arhitektil on õnnestunud panna mängima päikesevalgus valguslaikude ja varjudega.

Inimesena oli Louis Kahn väga vastuoluline – abielus olles oli tal suhe veel kahe naisega. Pankrotistunud Kahn suri 1974. aastal südamerabandusse New Yorgi metroojaama tualetis. Nathaniel Kahn oli sellal 11-aastane.

Filmis jutustabki arhitekti poeg oma isa tundmaõppimisest tema arhitektuuri kaudu. Film on saanud palju kiita Ameerika meedias. Sellest on kirjutanud sellised suured päevalehed nagu New York Times, aga ka filmitööstuse juhtajakiri Variety..."

tekst EPL lehelt

 

imdb

wiki

rottentomatoes

filmi kodukas