Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT vol.130 presents - A Spell to Ward Off the Darkness

Kinokontor@TEMPT vol.130 presents - A Spell to Ward Off the Darkness

Kinokontor@TEMPT vol.130 presents - A Spell to Ward Off the Darkness

Urmet @ 25.01.2015 18:35 | Registreerunud: 17.04.2003

“Of all the things I've lost I miss my mind the most.”  ― Ozzy Osbourne
 

Filmi toimumiskoht: TEMPT (Vabriku tn 6)
Kuupäev: 29.01.15
Algusaeg: 19:00

 

 

Film: A Spell to Ward Off the Darkness

Režissöör: 
Aasta: 2013
Kestvus: 98 min 
Riik: Prantsumaa, Saksamaa, Eesti
Keeled: inglise

 


Filmi nimetu peategelane rändab filmi jooksul läbi kolme episoodi. Ta proovib kommuunielu Eesti saarel (filmitud Vormsil), üksildast meditatiivset elu Põhja-Soomes, ning muusikalist katarsist black metal bändi kitarristi ja lauljana Norras.
Selle, kas ta mingitele järeldustele ka jõuab, on autorid meelega üsna hämaraks jätnud, aga seda enam on filmist võimalik välja lugeda vaatajal. Film on poeetiline, sõnaaher, ilus ja mõtlemapanev. Lisaks on tegemist osaliselt Eesti filmiga – kaastootjana teeb siin oma debüüdi Eesti produktsioonifirma Must Käsi.

tekst kinosõpruse lehelt

rotten tomatoes

imdb

filmi kodukas

ekspress.delfi.ee

Urmet @ 25.01.2015 20:05 | Registreerunud: 17.04.2003

Siim Nestor osutab: “Loits pimeduse peletamiseks”

                 
Eesti Ekspress
Siim Nestor osutab: “Loits pimeduse peletamiseks”
Pilt on illustreeriv

Foto: Tanel Meos
Tallinna dokumentaalfilmide festivali DocPoint mitmekülgsest kavast leiab filmi, mis ei ole päris ehtne dokumentaal, pigem kummaline uuskino, ja mille valmimisel on kaasa löönud ka eestlaste jõud. 

Filmi kaasprodutsent on kino Sõpruse vedaja Indrek Kasela ja Must Käsi.

Autorite Ben Riversi ja Ben Russelli fiction doc “Loits pimeduse peletamiseks” (“A Spell To Ward Off The Darkness”) kulgeb kolmes tegevuspaigas – Põhja-Soome looduses, Norra rokiklubis ja suvisel Vormsi saarel, ühe sealse tuntud nõia valdustes. Vormsil on filmi peaosaline – Robert Lowe, muusikahuvilistele tuntud kui eksperimentaalmuusika artist Lichens – keset kommuunielu ja tema ümber askeldavad näiteks Uue Maailma prominentsemad näod ja võttesuvel (2012) Eestis viibinud newyorgitaride tribal-disko duo Prince Rama. Ka filmi Norra kaadrites tunneb tõsisem muusikanohik ehk mõne kangelase ära – Rob musitseerib seal nimelt black metal-ansamblis, mille teised liikmed on samas žanris tuntud muusikud Hunter Hunt-Hendrix (Liturgy) ja Nicholas McMaster (Krallice) ning free jazz-muusik Weasal Walter.

 

Mis toimus Vormsil tegelikult? Ja kas nende siin-seal ohtralt kiita saanud film võib osutada filmikunsti tulevikule? Neid küsimusi võib teose autoritele Riversile ja Russellile ka isiklikult esitada: 31. jaanuaril kell 14 annavad nad meistriklassi BFMi Nova saalis (registreerumine Dagmar@docpoint.com) ja ühtlasi viibivad nad filmi linastusel 31. jaanuari õhtul kell 21 kinos Sõprus.

 

5. DocPoint Tallinna kinodes Sõprus ja Artis 31. jaanuarist 2. veebruarini.

www.docpoint.ee