Hetkel lehel:
2 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT vol.120 presents - Once upon A Forest

Kinokontor@TEMPT vol.120 presents - Once upon A Forest

Kinokontor@TEMPT vol.120 presents - Once upon A Forest

Urmet @ 10.11.2014 15:16 | Registreerunud: 17.04.2003

"The mountains, the forest, and the sea, render men savage; they develop the fierce, but yet do not destroy the human." - Victor Hugo
 

Filmi toimumiskoht: TEMPT (Vabriku tn 6)
Kuupäev: 13.11.14
Algusaeg: 19:00

 

Film: Once upon a Forest (Il était une forêt)

Režissöör: 
Aasta: 2013
Kestvus: 78 min 
Riik: Prantsusmaa
Keeled: prantsuse

 

“Pingviinide marss” looja, kuulsa prantsuse dokumentaalfilmide režissööri Luc Jaquet' uus teos viib meid sõna otseses mõttes metsa.

Suurejooneline, vapustavat vaatemängu pakkuv Jaquet' film “Oli kord üks mets” võimaldab inimesel esmakordselt vahetult osa saada looduse imest – vihmametsa kasvamisest.

Tohututel uuringutel ja teadmistel põhinev dokumentaalteos viib vaataja retkele troopilise džungli sügavustesse, otse elu südamesse. Prantsuse botaaniku ja ökoloog Francis Hallé detailsel ja põneval juhendamisel toimub visuaalselt erakordne uurimisretk meie planeedi roheliste kopsude juurde - eelajaloolisse vihmametsa.

Ainult kino suudab pakkuda sellist võimatuna näivat reisi täiesti metsikusse universumi, kus valitseb täiuslik tasakaal ja kus igal elusolendil – ka kõige pisemal ja suuremal – on oma ülesanne eluringis. Suursuguse looduse rikkailikuma müsteeriumi ürgset hiilgust on tunda igas rakus ja kaadris.

Täiesti meelteväliselt tajutav, haaravalt põnev ja olemuselt fenomenaalne film on kummardus eksistentsile ja universumile, milles elame. Hoidkem seda!

tekst forumcinemas lehelt

rotten tomatoes

filmi kodukas

wiki

imdbhttp://www.imdb.com/title/tt2873250/combined