Hetkel lehel:
38 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Jaan Vahtra maalilaager / Painting scool of Jaan Vahtra

Jaan Vahtra maalilaager / Painting scool of Jaan Vahtra

Jaan Vahtra maalilaager / Painting scool of Jaan Vahtra

Taavi @ 24.09.2014 18:39 | Registreerunud: 01.04.2003

Maalikooli eesmärk on lõimida kunsti ja maaelu, säilitada kohalikku mälu ja luua seeläbi uusi väärtusi. Maalikooli juhendab Marju Bormeister. Maalikool toimub Vanakooli koolimajas, kus alustas oma haridusteed maalikunstnik Jaan Vahtra (1882 – 1947). Ürituse patrooniks ongi Jaan Vahtra.

Jaan Vahtra
Sündis Võrumaal Moostes talurentniku peres. 1893. aastal, 11-aastasena, läks Jaan Vahtra Vanaküla vallakooli. Ürituse toimumise kohaks on seesama Vanaküla vallakool, kus Jaan õppis ning mida ta meenutab hea sõnaga ka oma raamatus „Minu lapsepõlve kodud“.
Jaan Vahtra oli üks esimesi Eesti moderniste (http://modernism.virtuaalmuuseum.ee/index_html?action=1&tag_search=1&otsi=JAAN%20VAHTRA ), kes võttis aktiivselt osa 1917 a. ja sellele järgnenud revolutsioonilisest liikumisest sh. Talvepalee vallutamisest. Jaani looming oli väga mitmekesine – oma eluteel maalis erinevaid stiile ja motiive, lisaks  kirjutas ja illustreeris raamatuid.

Marju Bormeister

Tuntud Eesti maalikunstnik, sündis maalikunstnike Magda ja Märt Bormeistri esiklapsena. Maalib loodust ja pinnastruktuure loodusest. Osalenud projektides seoses monotüüpia tehnika tutvustamisega Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal. Õpetanud külalisõppejõuna maali, monotüüpiat, akvarelli ja kompositsiooni Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Ülikooli maaliosakonnas.

Ürituse kava:

Ülevaate Jaan Vahtra loomingust ja mõjust Eesti maalikunstile. Maalitehnikate tutvustamine ja maalimine Marju Bormeisteri juhendamisel. Maalikool lõppeb näitusega.

Teoreetiline osa ja näitus toimub koolimaja suures saalis (85m2) või Vanaküla külakeskuses.. Maalimine vabalt valitud kohtades lähiümbruse külades. Ööbimine lahendatakse kohapeal hoonetes ja telkides. Toitlustamiseks seatakse sisse väliköök.

Toimumise aeg: 4.-5. oktoober 2014

Toimumise koht: Vanaküla vana koolimaja ja külakeskus Puustaoru, Põlva vald, Põlva maakond

LISAINFO:

evearpo"ät"gmail.com
GSM: + 372 564 60 564
www.youmustrelax.com