Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kinokontor@TEMPT esitleb - The Imposter

Kinokontor@TEMPT esitleb - The Imposter

Kinokontor@TEMPT esitleb - The Imposter

Urmet @ 31.05.2013 11:28 | Registreerunud: 17.04.2003

Kellega ma õigupoolest räägin?

Filmi toimumiskoht: TEMPT'i Tallinna Peakontor (Vabriku tn 6)
Kuupäev: 03.06.13
Algusaeg: 18:30

 

 

Film: The Imposter

Režissöör: 
Aasta: 2012
Kestvus: 99 min 
Riik: UK
Keeled: inglise

 

"1994. aastal läheb Texases kaduma 13-aastane Nicholas Barclay. 1997. aastal helistatakse perekonnale Hispaaniast ning öeldakse, et poiss on üles leitud – tulge aga järgi. Frédéric Bourdin, 23-aastane prantsuse vembumeister tahab korralikku kodu, või vähemalt nii ta räägib. Teda ei ole kunagi armastatud, tal ei ole kunagi perekonda olnud. Frédéric tunnistab kõik ausalt kaamerasse ära, naeratab meile, vahel isegi ehk kahetseb.

Perekond võtab täiesti võõra välimusega tüübi avasüli vastu, kohtleb oma pojana, keeldub uskumast midagi muud, isegi kui algatatakse uurimine ning tõestatakse, et Frédéric ei ole Nicholas. Keeldutakse andmast DNA-proovi ning seekaudu välja selgitamast poisi identiteeti. Kas tegemist on lihtsalt soovmõtlemisega, emotsionaalse kiindumisega oma unistusse poja tagasitulekusse või on on kuskil sügavamal peidus midagi hirmsamat?

Esitades selle küsimuse, võtab lavastaja Bart Layton vaatajalt võimaluse uskuda lõpuni ühtegi esitatud vaatepunkti. Filmilt võetakse “usaldusväärne jutustaja”, kelle ülesandeks on (eriti dokumentaalfilmides) luua sidusus reaalselt toimunuga. Selles mõttes ei ole tegemist tavapärase dokfilmiga, mis selgitaks välja selle, mis tegelikult juhtus. “The Imposter” esitab kaasahaaravalt ja ärevusttekitavalt põnevusloo, kasutades kõiki kättesaadavaid võtteid ja süžeepöördeid – sellest aspektist kvalifitseerub film ühte parimate thrilleritega. Ning küsimuste esitamises, probleemide püstitamises, reaalselt juhtunu kahtluse alla seadmises kvalifitseerub film parimate dokumentaalide hulka." (tekst lyhiyhendused.ee)

 

imdb

wiki