Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » KONKURSID - competitions » Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlus

Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlus

Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlus

Armin @ 21.03.2013 12:15 | Registreerunud: 12.03.2010

 

EELK Konsistoorium koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudusega kuulutas välja Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks on leida Mustamäel Kiili tn.9 krundile kavandatavale kirikukompleksile parim arhitektuurne lahendus. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 20.06.2013 ning võitjad kuulutatakse välja 2013. aasta augustis. Võistluse preemiafondi suurus on 12 750 EUR.

 

Mustamäe kiriku kontseptsioon on ehitada pühakoda, mis vastab tänapäeva ühiskonna vajadustele, oleks kaasaegne ja mitmeotstarbeline ning pakuks Mustamäe elanikele võimalust käia kirikus oma kodukoha ligidal.

 

“Mustamäel elab 65 500 inimest ning ma leian, et kirikut on vaja mitte üksnes kristlastele ja koguduse liikmetele vaid kirikul on pühakoja funktsiooni kõrval suur väärtus ka kultuuritemplina, rääkimata heategevusest, hingehoiutööst jne, millega kogudus täna tegeleb ja on kogu aeg tegelenud. Kirik ei saa olla lihtsalt üks hoone - tal on palju laiem mõte ja mõõde, “ räägib Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda.

 

Arhitektuurivõistluse keskmes on sakraalhoone ning sotsiaalosa ruumide mahuline lahendus ning paigutus krundil. Lisaks hõlmab võistlus ka kogu krundi territooriumi, sh parkimis- ja sissepääsuala, haljastust ning vajadusel väikevorme ja muid rajatisi. Viimaste alla kuuluvad ka mänguplats või vabaaja veetmise ala.

Kogu kiriku hoonetekompleks projekteeritakse alates arhitektuurivõistluse korraldamisest samasse asukohta varem koostatud detailplaneeringuga kehtestatud tingimustel.

 

Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere kutsub kõiki arhitekte sellest unikaalsest võimalusest osa võtma, rääkides: “Mitmete kirikuprojektide autor Jaapani arhitekt Tadao Ando on öelnud järgmist - "Me ei peaks kodule ja pühakojale lahenduse otsimist eristama. Hoones elamine pole ainult funktsionaalne, aga ka vaimne asi. Maja on meelte asukoht ja meel on jumala asukoht. Majas elamine on kui meele otsing nagu oleks ta jumala asukoht, nii nagu kirikus käies otsitakse jumalat." Sel konkursil on arhitektide ees keerukas ülesanne - arhitektuur puhastada liigsest ning loodava ruumiga tekitada pühalik, samas ka kodune tunne.”

 

Kirikukompleksi on kavandatud peale 150-istekohalise kirikusaalile veel ruumid lastehoiu ja noorte tugikeskuse jaoks ning erinevad ringiruumid, mida saab kasutada hingehoidlike vestluste ja diakooniatöö tarvis, lisaks kiriku köök ja kiriku kantselei koos abiruumidega – kõik ühtekokku ~1400m² üldpinnaga.

 

“Kes meist kujutaks ette mõnda Eestimaa väikelinna ilma kirikuta? Mustamäel elab rohkem inimesi, kui paljudes Eesti linnades. Ehitame Mustamäele midagi ilusat - kiriku, millest leiab rahutu rahu, kurb rõõmu, lootusetu lootust, “ lausub

EELK Tallinna praostkonna praost ja arhitektuurivõistluse žürii esimees Jaan Tammsalu.

 

Võistluse korraldaja on EELK Konsistoorium ning kaaskorraldajaiks EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus ja Eesti Arhitektide Liit.

 

Arhitektuurivõistlust tutvustav üritus võistlusel osaleda soovijatele toimub kolmapäeval, 3.aprillil kell 11-12 Mustamäe linnaosa valitsuse suures saalis (A.H.Tammsaare tee 135, Tallinn).

 

Võistlus algab 20.03.2013.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 20.06.2013

Võistluse võitjad kuulutatakse välja augustis 2013.

Võistluse preemiafond on 12750 EUR.

 

Alates võistluse algusest 20.03.2013 on avatud võistluse koduleht aadressil http://www.arhliit.ee/arhitektuurivoistlused/sise/mustamae_kiriku_voistlus/, kust saab alla laadida tingimuste täieliku komplekti. Võistlustingimused väljastatakse tasuta.