Hetkel lehel:
6 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » LUIDJA LEST vol.4 2012

LUIDJA LEST vol.4 2012

LUIDJA LEST vol.4 2012

Raul @ 01.10.2012 13:01 | Registreerunud: 01.04.2003

Nonii - läheb püügiks :)

Helenaga räägitud - Luidjal saame olla. Peame seal siis nats puid lõhkuma jm. kasulikud olema. Osa rahvast saab minna Reinu juurde.

Kuna me Mihkliga läheme reedel 5 okt. Jaanuse Austraaliasse emigreerumise peole, siis me liigume 6 okt. Hiiumaa poole.

Kes soovib võib juba 5ks kohale minna - ma tean, et mu isa on reedene mineja.

Osalejad:

1) Taavi

2) Mihkel

3) Tõnu

4) Kaupo

5) ...

6) ....

7) Rein

8) Heiki

9) Lauri

10)...

Transport

Seda värki peaks ka siis veel vaatama kes kellega sõidab jne.

Lestavarustus

Urmet @ 01.10.2012 15:05 | Registreerunud: 17.04.2003

Minu poolt siis täpsustuseks varustuse osas:

- Kel püügivarustust ei ole siis poes tuleb öelda, et lähen viskan kaldalt hiiumaal tonkasid, et lesta püüda ning müügimees kalavarustuspoes kohe teab mida soovitada.

- Ritv tasuks kaasa valida pikematsorti ja jäigem pigem.

- Söödana tasub püügil kasutada: värsket kilu, hapuks läinud kilu, krevetti, sõnnikuussi. Viimati töötas kõige paremini kilu mis oli juba päeva või paar meil autos olnud.

- Rannas teeme kindlasti lõket ning sinna tasub kaasa võtta vorstikesi, leiba jms mida hea aja veetmiseks küpsetada ning süüa.

- Riietuda tuleks kihiliselt arvestusega, et väline kiht oleks vee- ja tuulekindel. Rannas on alati suur tuul ning see on ebameeldiv. Müts ja kindad on tungivalt soovitatavad. Jalad tuleks suuta kuivana hoida.

- Otsmikulamp on vajalik kuna päike loojub juba nii ruttu ning kala konksu otsast saamiseks on vajalik seda näha. Kindlasti tuleb kasuks omada ka nuga (eriti näpitsatega varianti).

- Kokkupandava tooliga või kalakastiga saab vältida maha istumist.

Paar asja

Raul @ 01.10.2012 16:36 | Registreerunud: 01.04.2003

- Mingid ritvade hoidmise jurakad võiks ka aretada ... see otsa liiva surumine muutub lõpuks päris tüütuks.

- Üks hea trikk mida peaks proovima - mingist kalastusfilmist nägin- kilu sügavkülmast kaasa võtta - siis ei ole tükid nii lödid kui konksu otsa panna ... a kui üles sulavad siis vbl lödimad :))

- Tonkade puhul on paremini toiminud sellised rakendused, kus konksu juures on fosforist helendav kuulike.

Oh_u @ 03.10.2012 07:42 | Registreerunud: 13.11.2009

Mul endal selline ketserlik plaan, et:

R 5/10/2012 vara vara kohale minna ja siis R veits seal ringi sõita ja spinnaga punast proovida merest.

P 7/10/2012 tagasi tulla.

Aga see on HETKEL VAID ÄHMANE PLAAN kuna mõned asjad siin suht lahtised/kahtlased veel. 

Annan peagi rohkem infi kui asjad kindlamad.

Urmet @ 03.10.2012 11:26 | Registreerunud: 17.04.2003

Mina stardin laupäeval 6.10. kl 8:00 kesklinnast, võtan peale Lauri ja Taavi ning sõidame saare poole 10:30. Hiiumaal oleme 12:00, seejärel kiire Kärdla poeskäik proviantide varumiseks ning jookide muretsemiseks. Luidjal oleme 14:00 ja 14:30 kõpupoolel. Mere äärde kalale jõuame hiljemalt 16:00. Püük esimesel õhtul 2-3 tundi. Tahaks veel õhtul kala suitsutada ning ka saunamõnusid nautida.

Pühapäeval plaanin esimese poole päevast veeta seeni korjates ja pealelõunal minna kalastama. Hetkel pole veel selge kas me naaseme pühapäeva hilisõhtul või esmaspäeva hommikul.

Oh_u @ 03.10.2012 14:45 | Registreerunud: 13.11.2009

Vaevalt sain hommikul oma info siia ära saata kui selgus, et mu kolleg jäi haigeks ja pean tööl rahmima ning nädalavahetusel kaa läheduses viibima. Nii, et 1st korda ajaloos ma enda kahjuks seekord EI LIITU. Teile aga soovin head ja turvalist retke!

maailma suurim lest!

Urmet @ 06.10.2012 17:17 | Registreerunud: 17.04.2003

Tohutu!!!

Kokkuvõte

Raul @ 09.10.2012 22:32 | Registreerunud: 01.04.2003

Peaks mainima, et tundub veidi vara tõsiseks püügiks - saak oli võrreldes varasemate aastatega väike. Ilmad olid soojad ja tuulised (st. palju vetikat rannas, mis tonkad kiirelt umbe ajas).  Lestal ei olnud mari veel päris valmis. Muidu ikka lõbus ja vbl. võiks veel sel sügisel kordusürituse teha :)