Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » Kevadine veematk vol. 4 - Ahja jõgi 2012

Kevadine veematk vol. 4 - Ahja jõgi 2012

demokraat @ 15.03.2012 11:55 | Registreerunud: 15.03.2012

Ma tulen koos paadiga ja + 1 kodanik

59 kilti

Promm @ 21.03.2012 18:03 | Registreerunud: 01.04.2003

Valgemetsa rdt sillast Kikassaarde on 59 kilti. Kikassaare on see sirge tee ots. Seal oli kõrts ja parvekoht, tee tundub sõidetav. Pilt pärandkultuuri andmebaasist.
Alguskohas on jah kaitseala ja ülesvoolu on hoiuala, roigaste hankimisega on keeruline seal.
Hoiualas on ainult jõgi kaitse all, et kui muud üle ei jää, võib roikaid sealt sebida.

Promm @ 21.03.2012 18:13 | Registreerunud: 01.04.2003

Näiteks ka siukest staffi leidub jõe ääres (Kuusesaare metsavahikoht).

Raul @ 21.03.2012 18:46 | Registreerunud: 01.04.2003

Hoiuala juures jooksis tee hästi sisse ja maju ei olnud. See paar roigast jõe äärest ei ole vast hullu - päris rinnakõrguselt maha ju ei võta :)

Või oled kategooriliselt vastu hoiualas alustamisele?

Promm @ 22.03.2012 14:39 | Registreerunud: 01.04.2003

Minu poolest võib sealt alustada küll.
Natuke pikaks kisub trass. Senised kevadmatkad on olnud 50 50 ja 40 km.
Viimase maanteesillani enne Emajõe Suursood on ca 50 kilti.
Ma pigem jätaks kogu selle Taevaskoja ninnu-nännu välja ja seikleks Suursoos aga see on minu arvamus.
Taevaskoja sektoris on kindlasti rohkem risu jões.

Algus ja lõpp

Raul @ 23.03.2012 09:22 | Registreerunud: 01.04.2003

Millist maanteesilda täpsemalt silmas pidasid?

Suursoos on voolu küsimus - kui on "tugev" vool, siis saab minna vaid Peipsi poole. Lisaks on seal suht palju vaba vett, mis muutub rutiiniks, eriti kui on tuul. Ma pigem pooldaks Suursoo "nuusutamist" Ahja lõpus ja väljumist enne Emajõge.

Kogu pikkuse osas on raske ennustada läbimise kiirust - voolu kiirus, langenud puud, meie enda tempo ... samas aeg on näidanud ja, et see 20+ km päev on reaalne.

Promm @ 23.03.2012 14:48 | Registreerunud: 01.04.2003

Tegin väikese kaardi.
Päevadistantsi koha pealt nii palju, et kehtiv rekord on 32 kilti (Põltsamaa jõe neljas päev kui pool päeva vihma sadas).

Ma saan aru, et meil on siuke transpordiskeem, et ei pea lõpp-punkti paika panema.

Mauri @ 23.03.2012 16:23 | Registreerunud: 23.05.2007

Plaan oli autod reisi alguses lõpp-punkti viia. Kas ei oleks variant reisi alustada 10-20 km hetkel plaanitud algusest hiljem, siis jõuaksime ilusti suur-sood tcekkida ju?

Raul @ 23.03.2012 16:34 | Registreerunud: 01.04.2003

1) Teha korralikku tempot ja jätta algus ja lõpp samaks (korralik tempo tähendab siis seda, et tavapärase voolus libisemise asemel tuleb stabiilselt mõla liigutada :), teha lühemaid peatusi, hommikul normaalsel ajal liikuma jne.)
2) Loobuda alguse osas Taevaskojast
3) Loobuda lõpus Suursoo osast

Paluks siis osalejatel teha oma valik.

Ma valiks 1

Mauri @ 23.03.2012 17:07 | Registreerunud: 23.05.2007

mulle sobivad nii 2 kui 3, sobiks ka 4) minna 10 hiljem sisse ja lõpetada rahuliku tempoga esmaspäeva pärastlõunal

Mulk @ 26.03.2012 09:25 | Registreerunud: 04.05.2007

Saan ma õieti aru.. kokku jõel 3 päeva 13.-15. aprill, distants ca 64 km. Kui minek autodega ja tulek autodega, siis võimalik reedel kui kukk veidi varem kirema pannanormaalsel ajal jõele saada ja lõpus ei pea ka veri ninast väljas teatud kellaks kohale jõudma. Sellisel juhul 3 päeva ca 20-25 km päevas peaks olema täitsa ok. Sõltub palju seda risu ees on ja kuidas tuul ja veesesis, aga usun et ei tohiks väga spordiks minna ja saab täitsa mõnusalt jõge ja seltskonda nautida.

Mauri @ 26.03.2012 12:34 | Registreerunud: 23.05.2007

Uuriksin ka peakorraldajalt selguse mõttes, et kas matk on plaanis lõpetada pühapäeval või esmaspäeval (mulle sobivad mõlemad variandid)? Reedel varakult minek sobib samuti.

Mulk ja Demokraat, kas te märkasite üksteist transpordi-plaanis kus Mulk sõidab Tartust läbi ja Demokraat + 1 on Tartus ootel?

l3mps @ 27.03.2012 17:35 | Registreerunud: 15.08.2007

Tere SALLU. Rõõm kuulda. Selguse mõttes sulle infoks, et toimub 2 matka, üks Aprillis (lühem, 3 päeva) ja teine Mais (põhimatk, ca 5-6 päeva). Siia kuhu sa oma jutu hetkel lisasid, on Aprilli matk. Mai matka teema leiad SIIT
Nii et vaata kummas sa osaleda soovid.

Esmaspäev ja reede

Raul @ 27.03.2012 18:37 | Registreerunud: 01.04.2003

Reede varahommikune start sobib mulle, samuti esmaspäevane lõpp - pooldan Mulgi plaani.

Kas on keegi kellele kohe kindlasti reede või esmaspäev ei sobi? või ei sobi reede ja esmaspäev eraldi võttes?

Mingit ametlikku plaani meil ei ole ja puudub igasugune korraldus :)) - aprilli matk on traditsiooniline anarhia - igaüks võtab oma söögid (teeb oma menüü hommik, lõuna, õhtu - üritame koguneda ja tule üles saada, et vett keeta) ja joogid. Loodan et anarhia päris kaoseks ei muutu :)) - sellist populaarsust ei ole veel aprillimatkal näinud. Uute liitujate osas mingeid takistusi ei ole.

Elerin - suur pada on kindlasti abiks.
Mauri - kas apteegi saab sinult?
Lisaks soovitan kindlasti termosed kaasa võtta - aprill ei ole mai - üksaasta saime isegi lörtsi.

+ traditsiooniline ohutuse jutt igaüghele:
* veepeal vähem alkoholi tarbida ja suurem tähelepanelikkus
* päästevest annab sooja ja hoiab vee peal

Mauri @ 28.03.2012 00:18 | Registreerunud: 23.05.2007

Anarhia sobib, sellest oleks pidanud alustama :)!

Lembs ei haibi siin midagi suvist komfort-matka, meil tõsine kevad-katsumus, mis tõenäoliselt kestab 4 päeva ja ei jää millegipoolest alla südasuisele päiksvõtule kuskil lõunapool!

Arstipaun hektel puudub täielikult, kas kellelgi on autos esmaabipaun kaasas ja mahub reisikotti, siis ei pea hakkama eraldi soetama?!

Raul @ 28.03.2012 09:28 | Registreerunud: 01.04.2003

Sobib autoapteek ka - mul oli meeles, et mingi kord sa oleks nagu ekstrapaki kokku pannud.

Mulk @ 29.03.2012 09:31 | Registreerunud: 04.05.2007

Minul on vaja esmaspäeval tööle jõuda. Kui sihtpunkti ei jõua ja ülejäänud rahvale sobib esmaspäeval jätkata, saaksin mingisse sobilikku punkti pühapäeval endale transa vastu korraldada ja mingi väikse paadi seltskonna saaks vajadusel katale ümber kolida.

Paja võtan ja ufolabidaski oli vist veel alles:)

Promm @ 29.03.2012 14:24 | Registreerunud: 01.04.2003

Ma lõpetaks ka pigem pühaba õhta.

MadeInChina @ 03.04.2012 08:59 | Registreerunud: 16.11.2005

Lugupeetud matkalised,

mu emme teatas eile, et sõidab 14.04 väljamaale ning mu tütrekohus on meie koeri karjatada.
On the upside of things- kui ma Tallinnasse jään, on teile hea ilm garanteeritud:p Have fun!

Loona

Mulk @ 09.04.2012 08:42 | Registreerunud: 04.05.2007

Aga lõunas on kevad:)

Mulk @ 09.04.2012 12:21 | Registreerunud: 04.05.2007

Mõtlesime siin omakeskis, et ehk võiks ikkagi teha näiteks hommikuti ühise pudru ja õhtul ka mingi pajaroa. Oleks tiba etem ehk kui kuivtoit või kiirsupid-pudrud? Reede hommik sööks igaüks kodus või võtaks miskit nosimist kaasa. Tee, kohvi või muu meelepärase joogikraami ja lõunad orgunniks igaüks ka endale ise. Aga reede, ja laupäeva õhtu ning laupäeva ja pühapäeva hommiku saaks teha ühiselt.

Mõned lihtsad ja suht odavad variandid:
Hommikud- kaerahelbepuder või mitmeviljhelvestest puder (helbed, vesi+koorepulber)+ moos. Kui keegi tahab siis võikud kõrvale oma kotist.

Reede õhtu näiteks tatrapuder suitsuvorsti või hakklihaga+ näiteks tiba küüslauku. Peale hapukoor värske rohelise sibulaga (Mul juba aiast saab näpsata)

Laupäeva õhtul näiteks mingi soe ühepajatoidu pläust või supileem- kartul, porgand, vinkud või mingi muu lihakraam+ mingid poslamaslad veel täiteks sisse.

Ja meie vähemalt pühapäeval lõpetaks.. sel juhul kas leiab veel jääke igaüks oma kotist või saab juba koduteel kuskilt läbi astuda ja miski maitsvaga end kostitada.

Mis arvate ... kas teeks ühispläuste või nosime igaüks oma kaasavõetud kraami. Kui ühispaja variant sobigo, siis ma saaksin asjad neljapäeva õhtul ära osta ja pärast kasseerin sisse. Ja kas väljapakutu sobib kõhutäiteks või teeme mingeid korrektiive?

Promm @ 09.04.2012 14:40 | Registreerunud: 01.04.2003

Tundub bro. Seltskond on piisavalt suur, et kevadmatka kaos-süsteem ei pruugi funksida jah.

Raul @ 09.04.2012 16:12 | Registreerunud: 01.04.2003

Tubli Elerin :)
Ma olen ka nõus

Nimekirja osalejatest peaks uuesti üle vaatama.

+
Mõned atraktioonid, mida võiks matka käigus vaadata:
1) Ja seal Taevaskoja kandis peaks olema ka Akste kaitseala oma Eesti suurimad metsakuklaste pesadega. Ma eisuutnud kaardilt täpset asukohta tuvastada. Ametlikult on koht suletud, aga piiluda tahaks ikka - esimeste soojadega peaks sipelgad pesale sooja tulema. On keegi käinud ja teab kohta?

2) Lääniste linnamägi

Promm @ 09.04.2012 19:32 | Registreerunud: 01.04.2003

Akstesse pigem ei läheks, keeld kehtib kõigile. Samas lähedal on Kiidjärve kuklasterada. Mõlemad on mingi poolteist kilti jõest. RMK

Mulk @ 10.04.2012 08:55 | Registreerunud: 04.05.2007

Minust saab vist selle korra anarhia rikkuja:)
Et me ikka ühte jõge sõidaks ja sellele jõele jõuaks.. siis kuidas transport.. päälinna poisid tulevad kahe autoga või rahva arvu vähenedes üritate kogu rahva ja pambud ühte mahutada?

Tartust siis 3 inimest? Heidi ja Demokraat +1?
Mihkel tuleb läänest ja minu juurest läheme ühe autoga edasi. Juhul kui päälinnast kahe autoga tulete siis ehk on mõtekam teil tudengilinna külastada ja sealt rahvas ja kraam autodele laiali jagada? Kui ühega siis teen mina väikse tiiru läbi tartu ja üritan oma "uhkest suurest" mahtuniversaalist veel mahukama universaali teha ja vedrustust testida:)

Ja mis kell ja kus lõpuks kokku saame et paadid vette lasta ja autojuhid mauri sõbraga kohtuma saata?