Hetkel lehel:
3 külalist
tempt » KONKURSID - competitions » Tammsaare park valmistub uuenemiseks

Tammsaare park valmistub uuenemiseks

Tammsaare park valmistub uuenemiseks

Urmet @ 15.12.2011 08:10 | Registreerunud: 17.04.2003

Tallinna linnavalitsus kavatseb kuulutada välja Tammsaare pargi linnaruumilise lahenduse ideekonkursi.

Tallinna linnadisaineri Urmas Kaldaru sõnul on tegemist sajandi väljakutsega maastikuarhitektidele, arhitektidele, disaineritele ja valgustusinseneridele, teatas Raepress.

Plaani kohaselt kuulutab Tallinna linnaplaneerimise amet Tammsaare pargi linnaruumilise lahenduse ideekonkursi välja veel detsembris, ideekonkursi tulemused kuulutatakse välja järgmise aasta märtsis.

Ideekonkursi auhinnafond on 25 000 eurot, millest I auhind 13 000 eurot; II auhind 6500 eurot; III auhind 3250 eurot ja kolm ergutuspreemiat 750 eurot.

Tammsaare pargi linnaruumiline uuendamine on plaanis ellu viia kolmes etapis – ideekonkursi väljakuulutamine, projekteerimine ja lahenduse rajamine. Järgmine aasta kulub mahukale projekteerimistööle, projekti asutakse realiseerima 2013. aastal.

Tammsaare pargi erinevad osad ei suhestu omavahel linnaruumiliselt ega maastikuarhitektuuriliselt. Kuna nõudmised avaliku linnaruumi funktsionaalsele kvaliteedile on oluliselt tõusnud, siis tuleb leida pargile uus tänasesse päeva sobiv, kuid eelnenut arvestav lahendus.

Esimene kogu ala hõlmav pargi lahendus projekteeriti ja rajati aastatel 1947 - 1950, kuid algselt plaanitut ei ehitatud mitte kunagi täielikult valmis. Esimest korda muudeti auhinnatud pargikujundust seoses 1905. aasta mälestusmärkide vahetusega 1959. aastal.

Järgmine jõuline muudatus pargi arhitektuuris toimus enne Moskva olümpiamänge 1976. aastal - senine tugeva sisemise loogika ja struktuuriga lahendus lõhuti kaheks erinevaks osaks.

via ERR

Urmet @ 30.12.2011 14:48 | Registreerunud: 17.04.2003


Nüüd juba ka mõnda aega võistlustingimused üleval ja nendega saab tutvuda riigihangete lehel SIIN.

Lühikirjeldus:
Tallinna Linnaplaneerimise Amet kutsub Teid osalema Tammsaare pargi linnaruumilise lahenduse ideekonkursil, mille eesmärgid on alljärgnevad:
• saada kaasaegse kujundusega, parima funktsionaalsusega, kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuv ideelahendus, mis väärtustab Tammsaare pargi ala linnaruumis eelkõige pargina ja mitte väljakuna, sisaldades avatud ning suletud alasid, teadlikult kujundatud aktiivseid ning passiivseid pargitsoone;
• leida esitatavate linnaruumiliste ideede seast pargi uuendamiseks kõige sobivamad ettepanekud;
• koostada ideekonkursi tulemusel saadud ideedele tuginedes maastikuarhitektuurne projekt.

Määratavate auhindade arv ja maksumus: Korraldaja poolt väljamaksmisele kuuluv auhinnafond on 25000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:
I auhind 13000 eurot
II auhind 6500 eurot
III auhind 3250 eurot
kolm ergutusauhinda 3x750 eurot