Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » SUUR VEEMATK vol.6 - Pedetsi jõgi 2012

SUUR VEEMATK vol.6 - Pedetsi jõgi 2012

SUUR VEEMATK vol.6 - Pedetsi jõgi 2012

Taavi @ 22.08.2011 19:26 | Registreerunud: 01.04.2003

Tekitan siia kõige ette osalejate listi ja siis muu tähtsa info, et oleks ülevaade kohe olemas:

Osalejad + paadi olemasolu ja kohtade arv:

Lauri
Mihkel U (tempt 1 2-kohaline)
Taavi (katamaraanlane 5-kohaline)
Elerin
Triinu
Lasse
Ilona
Veiko (PVC paat 2-kohaline)
Nele
Jaanus (kellegi paat 2-kohaline)
Eev
Marek S (2-kohaline paat)
Väints (2-kohaline võibolla)
Marek A

KOKKU inimesi: 14
KOKKU kohti: 15

Aeg:
7-13 Mai 2012

Koht:
Pedetsi jõgi (Pededze, Latvia)

Transport:
Kohalesõit liinitranspordiga Võrru ja sealt rendibussiga stardiplatsile.
Sisseminek Parmu talu juurest.
Väljatulek ...
Tagasisõit rendibussiga Võrru ja sealt liinitranspordiga koju.

...............

Kuna nägin sellist lahedat jõefilmi nagu
Mississippi: Tales of the Last River Rat

Siis panen järgmise aasta teema vaikselt käima.

Igasugused ettepanekud kevadise lühema ja pikema sõidu osas on teretulnud.

Google begins Amazon river Street View project

Urmet @ 23.08.2011 10:08 | Registreerunud: 17.04.2003

Ka meie pundist võiks saada jõekaardistajad.

BBC lehelt:
Google is expanding its Street View service into some of the world's most remote places.

It will photograph the Amazon and Rio Negro Rivers of northwest Brazil in partnership with charity Foundation for a Sustainable Amazon (FAS).

Google will train local people to collect images, and will leave behind equipment so work continues long-term.

Pictures will be stitched together so users can explore 360-degree panoramics of the area.

FAS approached Google two years ago with the plan to digitize high-quality images from the Amazon basin to demonstrate the effects of poor global sustainability efforts and widespread deforestation on the landscape.

loe edasi lingilt

Soome

l3mps @ 31.10.2011 17:00 | Registreerunud: 15.08.2007

Lauriga sai arutatud, et äkki võiks 2012 võtta ette Soome jõed. Saaks natuke käredamat sõitu tunda. Lauril on olemas ka ühe Soome ala täpsed kaardid ja kogemus. Tore on küll laugel jõel tsillida aga tahaks veits arengut. Muidugi on siis suuremaks teemaks turvalisus ja varustus aga kui piisavat ette planeerida, siis saaks juba eos varuma hakata.

Lauri, viska siis palun need kaardid siia ka, või siis näita Google Mapsi peal ära see jõgi, kus peal olid. Nagu ma aru sain, siis oli jube vinge sõit.

;)

l3mps @ 08.11.2011 17:07 | Registreerunud: 15.08.2007

... vbl siis peaks lisaks äkki kaaluma ühe Kata hankimist. Ilmselt oleks sellega mõistlikum sõita. Või ma ei teagi, ehk Tempti kummikas peaks ka sellise keskmise kärestiku vastu, kui varustus kindlalt kinni on? Nimelt üks kärestikuvend ütles, et "Soome on suht köki-möki, et kummikas peab vastu küll." On kellegi vastuväiteid?

l3mps @ 09.11.2011 09:39 | Registreerunud: 15.08.2007

no see nagu idee oli. Ega paadis vedelemise vastu pole mul ka midagi. Lätis viiamsed 2 aastat on väga lahe olnud. Kui enamus otsustab et võiks sama rida edasi ajada siis why the hell not... aga minul poleks midagi ka käredama tripi vastu. Purtse sõidame me mingi 1 päevaga läbi ja teises riigis oleks nagu ägedam + seal pikemad ja huvitavamad jõed. Jah, ka kallim. Aga seda siis bussi üleviimise osas + varustus (kel seda veel pole). Vbl bussi osas saame normull diili teha.

l3mps @ 09.11.2011 09:56 | Registreerunud: 15.08.2007

ja BTW tegin kiisu rattal pildi väiksemas ;)

Taavi @ 09.11.2011 11:43 | Registreerunud: 01.04.2003

Et sa siin päris monoloogi ei peaks :) ... siis mul ei ole pm. Soome vastu midagi ja seal peaks kala lihtsamini saama.

Küsimus on pigem:
a) konkreetses jões - hetkel ei oska ma küll ühtegi meie seltskonnale paraja raskusastmega veematka jõge nimetada
b) ürituse maksumuses - st. transa sisse ja välja + toit ja alko

Ja kuna siin üldist furoori Soome osas ei ole tekkinud, siis ma ei välistaks ka Eestit või Lätit.

Kevadise lühema veematka osas ma pakuks Võhandu jõge - seal peab peale passima, mis ajal maraton toimub - küsimus on selles, kas teha sporti või tsillida?

l3mps @ 09.11.2011 14:07 | Registreerunud: 15.08.2007

Lauril on kogemus ühest Soome jõest olemas, kaardid ja muu stuff. Ehk ta jagab oma mõtteid siin laiale ringile?

Mulk @ 09.11.2011 14:38 | Registreerunud: 04.05.2007

Võhandu pigem jah kevadmatkaks paras, siis vesi kõrgem ja nädalaseks sõiduks ta tiba liiga lühike kah... Võhandu maraton toimub 2012 kevadel 21. aprillil. Võrust saaks Tamulalt otse peale minna aga mahatuleku kohta peaks mõtlema, sõltub mitu päeva ja kui palju sõudmist tahetakse. Räpinasse ca 90 km. Vahepeal mingeid väiksemaid kohti ka, kus lõpetada annaks, aga neisse siis peaks arvatavasti transpord vastu tellima ja ühistranspordile panustada ei anna. Jõgi- iseenesets ilus eriti paljandite osa ja paar lõbusamat kohta ka ( vt videod maratoni rahvalt http://www.vohandumaraton.ee/index.php?page=ajalugu&ln=ee) kevadel tiba voolu ka. Aga enne Räpinat on tiba nüri ja hästi aeglane sinka vonka lõik. Mul on olemas maratoni ajal võistlejatele ja saateautodele antavad kaardid ka. Võhandu ääres paar RMK kohta ka olemas.

lauri @ 09.11.2011 15:04 | Registreerunud: 07.09.2011

Ma pole seda kaarti sõbra käest veel kätte saanud.
Aga põhimõtteliselt on olemas selline kaart, kus on peale kantud matka ja kanuutajate rajad.
Me käisime seal see suvi jalgsimatkal ja päris tihti ristusime nende jõgedega.
Üldiselt on tegu suhteliselt suurte ja rahulike jõgede/järvedega, kus siis ka mõned kärestikud.

Kõige kuulsam nendest on Neitikoski

Meie läbisime nad samasuguse kummipaadi peal nagu videos ja koos soomlasest tüürimehega.
Midagi hullu pole, nagu pesumasinast käiks läbi.
Arenaliini saab üles ja pealaest jalatallani on kõik märja :)

Paadist näeb asi umbes nii välja

Edasi tulid sellised rahulikumad ja pikemad kärestikud, kus kohati pidi ka kivide vahel manööverdama.

Pärast lasime me veel nendest koskedest ilma paadita alla, ainult päästevestiga (kummikud olid ka jalas, soomlaste nõudmisel) :)

Asukoht on põhimõtteliselt täitsa vene piiri ääres. Google maps
Meie rentisime endale bussi, mis viis 14 inimest sinna ja jäi nii kauaks kohale kuni me matkasime. Umbes iga kahe päeva tagant saime korra bussiga kokku ja täiendasime varusid.
Sõit sinna kohapeale bussiga oli ca 9 tundi. Laupäeva hommikul sõitsime laevaga soome ja õhtuks olime kohal.

Mis veel seal hea oli, et iga teatud aja tagant olid lõkkeplatsid koos kõige vajaliku ja väikese katusealusega. Veidi pikema vahega olid matkalistele majad umbes 20 magamiskoha ja saunaga, uksed lahti ja kõik tasuta.

l3mps @ 10.11.2011 10:19 | Registreerunud: 15.08.2007

no selline kärestik nagu sul piltide oleks läbitav meie varustusega ilmselt. Aga see mis videos, jääks Tempti kummikale vist nati raskesti läbitavaks, vbl isegi hävitavaks. 2 tüüpi ilmselt sellest sodist läbi ei aerutaks :)

l3mps @ 10.11.2011 10:24 | Registreerunud: 15.08.2007

Kui nüüd hakata rahaliselt asju vaatama mida oleks vaja lisaks, siis kui jätta välja uus paat, võiks asi nii välja näha:

kalipso 100-... €
mingid spets riietus värgid
veekindlaks teha kõik
transport ca 50-100€ näkku
no ja siis need muud kulud mis tavaliselt on läinud, söök 30-40€ jne.

Promm @ 10.11.2011 15:23 | Registreerunud: 01.04.2003

Ma tahaks küll Soomesse minna, kui rikas oleks.
1 variant oleks Männardit teha ja Väinamerre seiklema minna mingite samkompunn purjedega vms.
Või proovida seda Võrtsjärve-Pärnu trassi.

Võrtsjärv-Viljandi-Pärnu veetee

Taavi @ 10.11.2011 17:23 | Registreerunud: 01.04.2003

Vo voh - Võrtsu-Pärnu trass oleks küll äge - see on ju ürgne veetee. Soomaa seltskond üritas sellele uuesti elu sisse puhuda ja jõge puhastama asuda:

Olen sõitnud Kõpu jõge Õisu järvest Vanaveskini ja võin kinnitada, et see oli väga raju + kala oli ka. Võrtsu-Pärnu puhul on ainult küsitav katamaraani kasutamine - Kõput sai sõidetud kahekesi kanuuga ja siis oli ka paras pusimine, et langenud puudest ja risuhunnikutest alt või üle saada.

Et vältida vastuvoolu sügamist tuleks ilmselt valida emb-kumb - kas:
a) Viljandi-Pärnu
b) Viljandi-Võrtsjärv

Mulle tundub see soodsam ja mõtestatum tegevus kui Soomes rallimine.
Puudusena tooks välja selle, et kummipaatide ja kataga võib sellest saada paras spordisündmus. 1/2 trassi pikkus võib natuke lühikeseks jääda.

Haabja retk Kihnu

Taavi @ 10.11.2011 17:37 | Registreerunud: 01.04.2003

Merel seilamise jutu peale veel selline üritus soomaalastelt.

Pildid Flickris

l3mps @ 11.11.2011 09:39 | Registreerunud: 15.08.2007

Viljandi-Võrtsjärve sõidame me 1 päevaga läbi. Kui venitada siis 2.
Kas Viljandi- Pärnu ots on see jõgi mis läheb läbi Tuhkja > Soomaa > Pärnu? Kui jah, siis tundub et kuni Tohvrini on üks para kitsas oja.

l3mps @ 15.11.2011 09:07 | Registreerunud: 15.08.2007

mulle ka kuidagi välsimaa istuks paremini. Nagu mingi teistmoodi eksaitment on juures. Soome,Leedu, Läti, suht savi. Peaasi, et äge on :) Daugava vist jääks liiga pikaks ja laiaks :) Lisaks see piirijõgi venemaaga. Aga äkki läheks lõuna Lätti, see jõgi mis Daugavpilsist läbi läheb ja siis lõpuks Riiga. Võime selle alguse ju läbi teha. Pidi suht maaliline koht olema jne.

l3mps @ 03.01.2012 09:44 | Registreerunud: 15.08.2007

pean tööl oma puhkused planeerima. Kas paadimatk võiks toimuda 7-13 mai vahel, sobib kõigile? Nimelt 17-20 olen ma Eestist ära.

Mulk @ 10.01.2012 16:50 | Registreerunud: 04.05.2007

Kristian sõuab jõe peal, mina ka, mina ka...
Teatan pidulikult et osalen... tänan tähelepanu eest ja teen kniksu.
Elerin

l3mps @ 10.01.2012 17:07 | Registreerunud: 15.08.2007

a J-iga kristjan. Krissu siis ilmselt :)

Mauri @ 01.02.2012 18:42 | Registreerunud: 23.05.2007

see kõik on väga tore, aga mõtleks paralleelselt juba ka kevadisele paadimatkale ehk sellele proovivariandile!? Ise paneksin sellele ennast juba kirja. Trassi ja aja jätan spetsialistide otsustada

Mauri

MadeInChina @ 21.02.2012 11:02 | Registreerunud: 16.11.2005

Puhkus kirjas ootus hinges:)
Loona

Veiko @ 22.02.2012 13:53 | Registreerunud: 05.04.2011

Oleme ka Nelega tulijad. Prooviks see aasta PVC paadi ära. Jõe jätaks proffide otsustada. Peaasi, et päikest oleks.

Läti matkajõed

Taavi @ 22.02.2012 15:17 | Registreerunud: 01.04.2003

Sellise lingi sain ühelt oma Läti tuttavalt:
http://www.campo.laivas.lv/en/mar/

Seal saab siis jõgesid valida ja vaadata - ei ole veel jõunud süveneda.

Pedetsi jõgi

Taavi @ 22.02.2012 15:47 | Registreerunud: 01.04.2003

Ma pakuks välja Pedetsi jõe.

Alguspunkt võiks olla Eesti-Vene kontrolljoone ja Läti piiri ristumiskohas - paadid paneks siisse Läti poolel.

Jõgi iseenesest kulgeb mööda metsikut Ida-Lätit - kui vaadata Google pildiotsingut, siis näeb palju loodust, kalapilte, kopratamme jm.