Hetkel lehel:
3 külalist
tempt » OKO » Tarkvõrk / Smart grid

Tarkvõrk / Smart grid

Tarkvõrk / Smart grid

Raul @ 01.06.2011 15:29 | Registreerunud: 01.04.2003

Smart grids are electricity networks that can intelligently integrate the behaviour and actions of all users connected to it - generators, consumers and those that do both – in order to efficiently deliver sustainable, economic and secure electricity supplies.

Wiki

Vahepeal toimus Eesti esimene tarkvõrgu konverents Kumus, millest ka TEMPT delagatsioon osa võttis. Ettekannetega saab tutvuda siin:
Konverents: Tark elektrivõrk

IBM reklaam, aga tundub kõige lühem selgitus võhikule:


Elering

Raul @ 14.07.2011 18:01 | Registreerunud: 01.04.2003

Eleringi lehelt näeb siis jooksvat infi Eesti elektrivõrgu kohta ... meie võrku ja energiatootmist veel päris smartiks pidada ei saa, kuid vähemasti on võetud mingi suund ja olemas ülevaade.

via ELERING

Eesti Energia enda dokument kinnitab ulatuslikku nuhkimisplaani

Raul @ 28.09.2012 23:17 | Registreerunud: 01.04.2003

 

Lühikokkuvõtted:

  • lk 5: Kirjeldatakse, et uus elektrivõrk ehk Nutivõrk on nagu internet — informatsiooni liikumine on tohutu.
  • lk 13: Kirjeldatakse, et kui kaugloetav arvesti on paigaldatud, peab tarbija elektrivõrgule andma loa oma kodumasinate juhtimiseks.
  • lk 14: Räägitakse, et tarbijaid on vaja ning tulebki karmikäeliselt juhtida, ja selleks on olemas meetmed.
  • lk 18: Kirjeldatakse, et tänu kaugloetavatele arvestitele saavad võrgud mängida suuremat rolli keskonnaalaste eesmärkide (loe inimeste orjastamise) saavutamiseks ning et uued tehnoloogiad võivad muuta ka tööstuse ärimudelit, muutes sissetulekuallikaid ja luues uusi turge.  // Kommentaar: Kui Sa ei ole reformierakonnas, siis hävitatakse Su ärimudel ära. // Samal leheküljel on veel kirjas: EE töögrupp üritab neid teemasid käsitleda ja propageerida.
  • lk 26: Smart Grid`i (Nutivõrgu) lahendused ei välista täielikult vajadust võrgu uuendamise järele, küll aga arvatakse, et tarbija juhtimisega saab teatud töid ära jätta või edasi lükata. // Kommentaar: Võrgutasusid küsitakse küll, kuid investeeringuid ei tehta. //
  • lk 33: Ilus pilt sellest, kuidas kaugloetav arvesti lülitab hõõgpirni välja.
  • lk 41: Kokkuvõttes öeldakse taaskord kenasti asi ära: SG (Nutivõrk) on tarbimisharjumuste muutmine, pidev süsteemi töö jälgimine, automatiseerimine, paindlik tariifide süsteem, kõikide osapoolte vaheline side.

http://blog.kaitseomatervist.ee/eesti-energia-enda-dokument-kinnitab-ulatuslikku-nuhkimisplaani/