Hetkel lehel:
7 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » SUUR VEEMATK vol.5 - Salatse jõgi 2011

SUUR VEEMATK vol.5 - Salatse jõgi 2011

Lempsi pildid

l3mps @ 18.05.2011 09:03 | Registreerunud: 15.08.2007

Suur jõgi

Taavi @ 21.05.2011 23:31 | Registreerunud: 01.04.2003

1

Filmide “Middendorffi jälgedes” ja “Muskusveise tagasitulek” tegijad esitlevad uut filmi Siberi loodusest. Sedakorda tehti retked jõehiiglase Leena lättele ja suubumiskohta. Leena lõikab Euraasia mandri põhja-lõuna suunal 4000 kilomeetri ulatuses pooleks ja suubub Sahha poolsaarel Põhja-Jäämerre. Filmimehed Vasili Sarana ja Riho Västrik seiklevad taigas, tundras ning mägedes, et avastada ürglooduse külgetõmbe saladusi. Dokumentaalfilm Suur jõgi koosneb kahest osast - Retk Leena lättele ja Delta. Leena jõgi, mis voolab risti läbi Venemaa, on tõeline elu allikas kõigile, kes elavad tema kallastel. Keskjooksul on Leena kohati kuni 30 kilomeetri laiune, enne suubumist Põhja-Jäämerre aga hargneb 150 kilomeetrise läbimõõduga deltaks. Kuid see hiiglane algab nagu iga teine jõgigi nirena Baikali aheliku veerult. Esimesed kilomeetrid voolab jõgi läbi inimasustuseta taiga, mida peetakse pruunkaru kuningriigiks. Režissöör Vasili Sarana, operaatorid Arvo Vilu, Vasili Sarana, Joosep Matjus, helilooja Seppo Vanhatalo, monteerija Liina Trishkina, produtsent Riho Västrik. Tootja OÜ Vesilind koostöös Bayerischer Rundfunkiga.

2

Filmimeeste paar Vasili Sarana ja Riho Västrik jätkavad Leena jõe “avastamist” selle deltas. Tegemist on road-movie sugemetega hariva dokumentaalfilmiga, milles minategelased aegajalt ise ekraanile ilmuvad. Leena lõikab Euraasia mandri põhja-lõuna suunal 4000 kilomeetri ulatuses pooleks ja suubub Sahha poolsaarel Põhja-Jäämerre 150-harulise võrgustikuna, mis oma pindalalt on Eestist pisut väiksem. Tuhanded saared selles deltas pakuvad turvalisi pesitsusvõimalusi miljonitele lindudele, kes ei pea järelkasvu toomise nimel paljuks rännakut siia “maailma äärele”. Igikelts, tundra, jõgi ja meri moodustavad üheskoos ainulaadse kombinatsiooni, mis sobib elupaigaks mitmele haruldusele, keda inimesed tunnevadki peamiselt filmide vahendusel. Autor Vasili Sarana, produtsent, Riho Västrik. Tootja OÜ Vesilind.

Vaata siit

Pildid ät lääst :)

MadeInChina @ 24.05.2011 22:38 | Registreerunud: 16.11.2005

Kes kaua ootas...
See sai kaua oodata :p

Siin nad siis nyyd on... Minu Supperšeffid pildid

Endzjõi

l3mps @ 25.05.2011 10:01 | Registreerunud: 15.08.2007

kenad pildid. Kui sul Loona selle vastu midagi pole, siis ma paar pilti varastan sinult oma Feisbuuki kontole, sest need on nii kenad :) Kirjutan juurde, et sinu pildid muidudgi.

l3mps @ 25.05.2011 22:15 | Registreerunud: 15.08.2007

Veiko @ 26.05.2011 14:32 | Registreerunud: 05.04.2011

Minu poolt ka pildid
Fotod

Mulk @ 27.05.2011 17:06 | Registreerunud: 04.05.2007

Lahedad pildid.. aga tegelikult ma ootan kõigerohkem Lasselt vilespillidega jõemoosekantide pilti:)