Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » ARHITEKTUUR - architecture » Mudelprojekteerimine / BIM (Building Information Modelling)

Mudelprojekteerimine / BIM (Building Information Modelling)

Mudelprojekteerimine / BIM (Building Information Modelling)

Taavi @ 26.11.2010 21:39 | Registreerunud: 01.04.2003

BIM (Building Information Modelling) võimaldab ehitise elutsükli vältel protsessis kõigil osapooltel - arhitektil, konstruktoril, eriosade projekteerijatel, arendajal, ehitajal, omanikul, kasutajal, haldajal jne integreerida ühte mudelisse omale vajalik informatsioon ning kontrollida olemasolevat teavet.

Mudelprojekteerimise juhend
Käesolev dokument on Riigi Kinnisvara AS poolt koostatud mudelprojekteerimise juhend hoonete projekteerimisel. Juhend on esmaversioon ja käsitleb ainult mudelprojekteerimist ning sedagi esialgu piiratud mahus. Juhendit arendatakse tulevikus edasi vastavalt tehnoloogiate ja nende optimaalse rakendatavuse arengutele.

Ehituse infomudelite (BIM – Building Information Modeling) tehnoloogia kasutamisega rakendatakse uusi võimalusi ehitusprojektide kvaliteedi tõstmiseks ning käesoleva juhendiga kasutatakse neid järgmiste põhieesmärkide saavutamiseks:
- projektlahenduste 3D visualiseerimine (ruumiline näitlikustamine);
- hoonete soojusliku toimimise,energiavajaduse jms. simulatsioonide teostamine;
- kiiremad ja täpsemad ehituslike mahtude arvutused;
- projektlahenduste vastuolude kontrolli tõhustamine.

Mudelprojekteerimise (BIM – projekteerimise) kasutamine pakub uusi paremaid võimalusi alternatiivsete projektlahenduste võrdlemiseks ja erinevate valdkondade projektlahenduste omavaheliseks koordineerimiseks. Infomudelite andmete põhjal kergemini teostatavad hoonesimulatsioonid võimaldavad paremini hinnata projekteeritava hoone tulevasi energiavajaduse- ja halduskulusid ning ka kasutusmugavust. Mudelprojekteerimise osana automaatselt saadavatest mahuarvutustest tulenevad ka kergemini teostatavad ehitusmaksumuse hinnangud, mis võimaldab hoonestajal modelleerimise käigus operatiivselt jälgida ja parandada kavandatava rahapaigutuse ja kogu hoonestusprotsessi lõpuks tekkiva kvaliteedi suhet.

Käesolev juhend lähtub põhimõttest, et infomudelite kasutamine annaks informatsiooni st modelleerimise tulemuse igal tasandil vajalike otsuste tegemiseks eelkõige hoonestajale. Sellest tulenevalt on juhendiga määratud ka tingimused, millele mudel peab vastama ja juhend ei käsitle näiteks mudelprojekteerimise juhtimist (sh projekteerijatevahelisi mudelite tööversioone) ega spetsiifiliselt töövõtte puudutava informatsiooni modelleerimist.

via RKAS

Wiki Building Information Modeling

Postitusele lisatud failid:
bim_juhend_20091123.pdf
bim_juhend_lisa1.pdf
bim_juhend_lisa2.pdf
bim_juhend_lisa3.pdf
BIM_terminid_ENG_&_FI_vastetega_20091123.xls

COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid

Urmet @ 19.08.2013 09:32 | Registreerunud: 17.04.2003

...kuidagi on meil jäänud BIM-teema siin soiku. TTK-s sai just tõlgitud soomlaste COBIM 2012 - asub siin: http://tktk.ee/cobim2012 

 

BIMx Docs: A sneak peek

Urmet @ 16.10.2013 14:59 | Registreerunud: 17.04.2003

Urmet @ 23.12.2014 11:36 | Registreerunud: 17.04.2003

 

3D Eksperdi ja Janek Siidra pühadetervitus oli nii tore, et tuli see kindlasti lisada meie BIM teemasse (mida muidu väga laisalt oleme täiendanud).