Hetkel lehel:
1 külaline

Ehitusluba

Ehitusluba

Urmet @ 18.10.2010 10:18 | Registreerunud: 17.04.2003


Vastavalt Maailmapanga raportile, mis mõõdab ärireglatsioone, on viimases "Doing business 2010" raportis ära toodud erinevates riikides ehituslubade hankimise protseduuride keerukus. Näitena kasutati laohoone projketi, et saada teada kui palju aega ja kabinetiuksi tuleks kulutada, et saada kõik vajalikud litsentsid-load, kooskõlastused ja tehnilised tingimused jne.

Tabeli esimene tulp on riigi nimi, teine tulp protseduuride arv, kolmas aeg päevades ja viimase tulba hinnanäitajast ma veel pole täpselt aru saanud aga eks uurin edasi.

Tabelist selgub, et kõige rohkem erinevaid protseduure tuleks laohoone ehituseks teha Venemaal - 54 bürokraatlikku kooskõlastust. Samal ajal juhib sama näitajaga tabelit Taani 6 kooskõlastusega.

Ajaliselt saab kõige kiiremini ehitusloa Singapuris (25 päeva) ning kõige aeglasemalt Zimbabves (1426 päeva ehk pea-aegu 4 aastat!). Eelviimasel kohal on ka hetkel ehitusbuumis Haiti 1179 päevaga - ehk üpris raske on saareriigis majandust taas üles ehitada peale katastroofi. Tagantpoolt neljandana leiame ka Venemaa 704-päevase asjaajamisega.

Võrreldes Eestit 14-kooskõlatusega 118-päevase ehitusloa hankimisperioodiga ja Soomet 18 protseduuriga 38-päevases ehitusloa saavutamise protsessis, siis langeb projekteerimise mugavusenäitaja pigem üle lahe tegutsemise kasuks. Samuti on ka siis see hinnanäitaja Eesti kohta 26,9 ja Soomel 119,7.

Samuti leiab sealt lehelt ka muid huvitavaid äriregulatsioonide näitajaid, seega meeldivat sufamist!

Dealing with Construction Permits

This topic tracks the procedures, time and costs to build a warehouse—including obtaining necessary licenses and permits, completing required notifications and inspections and obtaining utility connections.

The country data appearing on this page was collected as part of the Doing Business project, which measures and compares regulations relevant to the life cycle of a small to medium-sized domestic business in 183 economies. The most recent round of data collection for the project was completed in June 2009.

doingbusiness.org