Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » Maailm - world » Infotehnoloogia / Infotechnology

Infotehnoloogia / Infotechnology

Infotehnoloogia / Infotechnology

Taavi @ 06.12.2009 16:59 | Registreerunud: 01.04.2003

India IT TED vahendusel - täielik määdzik.

Pranav Mistry: The thrilling potential of SixthSense technology


Kevin Kelly tells technology's epic story

Taavi @ 19.02.2010 19:45 | Registreerunud: 01.04.2003

Kevin Kelly muses on what technology means in our lives -- from its impact at the personal level to its place in the cosmos.

Päris huvitav filosoofiaEric Topol: The wireless future of medicine

Taavi @ 23.02.2010 19:14 | Registreerunud: 01.04.2003

Ühiskonnale on odavam/kasulikum kui inimesed ise oma tervist jälgivad ja see on (juba täna) võimalik. Väga cool trend meiesuguste väljasuremisohus eesti meeste jaoks, niiet saame oma vanaduspäevi Iphone näppies mööda saata.

Eric Topol says we'll soon use our smartphones to monitor our vital signs and chronic conditions. At TEDMED, he highlights several of the most important wireless devices in medicine's future -- all helping to keep more of us out of hospital beds.

EstWin

Taavi @ 19.06.2010 23:52 | Registreerunud: 01.04.2003

Projekti EstWin raames viiakse uue põlvkonna lairibaühendused, mis baseeruvad fiiberoptilistel kaablite, kõikjale Eesti maapiirkondades.
Aastaks 2015 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km.
Selle eesmärgi saavutamiseks peab sihtasutus järgneva viie aasta jooksul väljaehitama üle 6000 km optilisi kaableid ning looma üle 1400 võrguühenduskoha.


Milleks meile on vaja uue põlvkonna lairibaühendusi?
Uue põlvkonna lairibavõrke rajatakse põhjusel, et kogu meie igapäevane elu sõltub järjest enam infotehnoloogiast. Järjest rohkem meie igapäevasest suhtlusest, ärist, riigikorraldusest ja ka meelelahutusest käib „internetis“ läbi lairibavõrkude. Siiamaani kasutusel olnud tehnoloogiad ja võrgud ei tule lähitulevikus enam järjest kasvava infohulga transportimisega toime. Aga ka juba praegu on Eestis väga palju kohti, kuhu ka aeglase internetiühenduse saamine on praktiliselt võimatu.
2009 aasta aprillis ITL-i poolt koostatud ja Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud „Eesti uue põlvkonna lairibavõrgu arendusvisioon“ püstitab eesmärgi, et 2015 aasta lõpuks peab kõikidele kodudele, ettevõtetele ja asutustele olema kättesaadav 100Mbit/s andmesidekiirust võimaldav lairibaühendus. Selle eesmärgi saavutamine on otseses sõltuvuses EstWin projekti realiseerumisest.

EstWin

Postitusele lisatud failid:
Eesti_lairiba_arenguvisioon.pdf

Domeeni Reform - Avalik kiri Eesti Vabariigi Valitsusele

Taavi @ 13.07.2010 11:48 | Registreerunud: 01.04.2003

e riik lüpsab ee domeeni
------------------------------------------------------------------
Eesti Interneti Sihtasutus ebaõnnestus .ee domeeni reformiga

12. Juuli 2010

Autorid: Jaan Jänesmäe, Tõnu Samuel

Sissejuhatus

Eestis on algatatud domeenireform. Reformi käigus muudeti seni lõppkasutajale tasuta olnud .ee domeen tasuliseks. Domeenide haldamisega on senise EENeti asemel hakanud tegelema Eesti Interneti SA (EIS), mille asutajad on Eesti Vabariik ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL).

EIS on järjekindlalt ignoreerinud Eesti interneti kogukonna reaalseid vajadusi, personalipoliitika on olnud ebaselge ning võtnud suuna meeletult suurtele kuludele.

Hoolimata deklaratiivsest lubadusest Eesti internetikogukonda esindada, ei vaevuta suhtlema ega kogukonnaga arvestama. Viis päeva tagasi välja kuulutatud online intervjuu aadressil http://majandus.delfi.ee/news/uudised/article.php?id=32024055 on jäänud siiani (12. juuli 2010. kell 14) vastusteta. Ka suure pri.ee domeeni kogukonna nõudmistele (http://sisalik.dragon.ee/pikett/) pole vastu tuldud.

EIS juhtide teod on kahepalgelised. Ühelt poolt räägitakse Eesti väiksusest ja seetõttu mastaapide väiksuse tõttu vajadusest kehtestada kõrged hinnad (Allikas: ekspress.ee). Teisalt on uskumatult suureks paisutanud EISi ning teinud suurematele riikidele omase kahetasemelise struktuuri, kus klient otse EISiga suhelda ei saagi vaid peab kasutama vahendajate abi.

Selle pöördumisega ühinejad teevad järgnevad ettepanekud:

Seoses ebaprofessionaalsuse, kogukonnaga mitte arvestamise, EIS kahtlase majandamise ja usalduse täieliku kaotusega leiame, et EIS juhatus ja nõukogu peavad tagasi astuma.

EIS kui juriidiline keha omab praeguseks mingeid varasid ja lepinguid. Õiguskindluse säilitamise mõttes oleks õige EIS ka edaspidi jätta Eesti rahvuslike domeenide (.ee, .pri.ee .com.ee jne) haldajaks. Samas töökindluse jätkamiseks oleks loogiline panna EISi nõukogusse ja juhatusse EENeti asjakohased kogemustega isikud, keda on seni jäärapäiselt ignoreeritud.

EIS peaks arvestama ka huvigruppide, nagu pri.ee all registreeritud eraisikud (üle 12000!) erisusele ning neile sobiva hinna ning teenuse.

EIS peab lõpetama igasuguse suhte kompromiteeritud isikutega.

EIS peab tagama Eesti domeenile mõistliku hinna.

Loe kogu pöördumist

Matt Ridley: When ideas have sex

Taavi @ 17.07.2010 14:44 | Registreerunud: 01.04.2003

At TEDGlobal 2010, author Matt Ridley shows how, throughout history, the engine of human progress has been the meeting and mating of ideas to make new ideas. It's not important how clever individuals are, he says; what really matters is how smart the collective brain is.Kristjan Porti esinemine TEDxTartu konverentsil 2010 aasta veebruaris, teemal

Taavi @ 18.07.2010 11:14 | Registreerunud: 01.04.2003

TEDxTartu: Kristjan Port from Tedsterid on Vimeo.+
Kristjani ettekandes palju viidatud TED ettekannne:

Oliver Sacks: What hallucination reveals about our minds
Neurologist and author Oliver Sacks brings our attention to Charles Bonnet syndrome -- when visually impaired people experience lucid hallucinations. He describes the experiences of his patients in heartwarming detail and walks us through the biology of this under-reported phenomenon.+ Awakenings 1990


Yupana

Taavi @ 17.11.2010 15:48 | Registreerunud: 01.04.2003

The yupana is a device used by the Incas, presumably as a type of calculator. Though some researchers have hypothesized how this implement might function like an abacus, others are less certain that it was used for this purpose.

Wiki

Tianhe-1A

Taavi @ 22.11.2010 11:14 | Registreerunud: 01.04.2003

•• Kas sellest hetkest, kui ehitatakse arvuti, mis on inimesest targem, suudavad arvutid iseennast täiustada?

Just sellepärast seda nimetataksegi radikaalse terminiga nagu singulaarsus. Singulaarsus on matemaatikast ja füüsikast tuntud kontseptsioon, kus tavamudel lõpetab töö. Füüsikas on kaks sellist kohta: mustade aukude keskmes ja Suure Paugu (universumi) alguses, kus teame, et tavamudel enam ei kehti. Hollywoodi stsenaariumi kohaselt käituksid arvutid nii, et nad lähevad üha targemaks ja targemaks, kuni lõpuks jõuavad inimese tasemele, siis on need arvutid just nagu valmis. Sellisel juhul singulaarsust ei teki. Singulaarsus tekib nii: kui suudame teha arvuti, mis on vähemalt sama hea kui meie, pole enam mingit põhjust, miks meie (inimesed) peaksime edasi tegelema arvuti disainimisega. Arvutite disainimine läheks üle arvutitele endale. Ja niipea kui arvutile tekib võime teha ise arvuteid, ei jää nende intelligentsus enam inimeste tasemele, vaid suureneb plahvatuslikult. Praegu on arvutite paranemine piiratud inimmõtlemise võimega.

•• Mida siis teha? Mida peame tegema, et negatiivseid stsenaariume vältida? Peaks juba praegu mõtlema, kuidas arvutit seinast välja tõmmata?

Üks olulisi asju on panna mõtlema just need inimesed, kes reaalselt on superarvutite ehitamisel esirinnas. See pole küll veel intelligentsus, kuid näiteks arvutusvõimsusest rääkides oleme juba väga lähedal sellele, et suudame teha piisavalt võimsa arvuti, mis suudab teha sama palju tehteid kui inimaju. Mõned arvavad, et see arvuti (hiinakeelse nimega Tianhe), mis Hiinas mõned nädalad tagasi tööle hakkas, on juba antud piiri ületanud, mõned arvavad, et veel mitte. Meil on hästi suur tehno-optimism ja väga suure tehno-optimismi puhul on väga raske võtta aeg maha ja mõelda, milline näeks maailm välja siis, kui ma ei oleks tehnooptimist.

JAAN TALLINN: Tuleb mõelda, kuidas tark arvuti seinast välja tõmmata


Wi-fi kills?

Taavi @ 23.11.2010 10:05 | Registreerunud: 01.04.2003

The study, conducted by Wageningen University, investigated findings that trees in areas with high Wi-Fi activity (urban areas, especially) were suffering from symptoms that couldn't be tied to typical bacterial or viral causes. The symptoms included bleeding (!), fissures in the bark, the death of parts of leaves, and abnormal growth.

To test the hypothesis that the mystery illness was caused by radiation poisoning, the researchers took 20 ash trees and exposed them to various kinds of radiation for three months. Sure enough, the ash trees exposed to Wi-Fi signals showed telltale signs of radiation sickness, including a "lead-like shine" on their leaves, indicating the oncoming death of those leaves. In the Netherlands, a whopping 70% of urban trees are suffering from radiation poisoning, up from only 10% five years ago--understandable, considering the explosion in Wi-Fi use in the past five years.

via Popsci

Neljandik veebikülastusi läheb Facebooki arvele

Taavi @ 24.11.2010 11:15 | Registreerunud: 01.04.2003

Möödunud nädalal langes neljandik ameeriklaste registreeritud veebikülastusi Facebooki arvele, aasta tagasi oli vastav näitaja vaid 16,7%.

See näitab, et sotsiaalne võrgustik Facebook jätkab kasvamist, vahendas cybersecurity.ru monitooringufirmat Hitwise. Uuringust nähtus, et aastaga kasvas Facebooki infokäive 60% ja iga kümnes ameeriklane läks teistele veebilehtedele Facebookist. Võrdluseks, Google'il on vastav näitaja vaid 7%.

Facebookis vaadatakse erinevaid veebikülgi ligi neli korda rohkem, kui YouTube'is ja viis korda rohkem, kui Google'is. Facebook juhib ka ajas, mida veebikasutajad selles keskkonnas veedavad. Septembris olid ameeriklased Facebookis 41,1 mln minutit ja Google'is 39,8 mln minutit, kus käivet vedasid Gmaili ja YouTube'i projektid.

Hitwise märkis, et Facebook kujutab endast Google'ile üha suuremat ohtu, kuna veebikasutajad kolivad lihtsalt sinna, hüljates varasemad eelistused. Kabelimatsu võib Google'ile panna see, kui Facebook avatakse reklaamile ja seal valmivad väikestele ning keskmise suurusega ettevõtetele mõeldud ärirakendused.

via ÄP

Metrix

Taavi @ 03.12.2010 11:10 | Registreerunud: 01.04.2003

Eesti lehekülgede külastatavuse analüüs:

http://metrix.station.ee/

Bend desk

Taavi @ 09.12.2010 09:46 | Registreerunud: 01.04.2003


LOIC (Low Orbit Ion Cannon)

Taavi @ 09.12.2010 10:56 | Registreerunud: 01.04.2003

The program was exploited during Project Chanology to attack Scientology websites, and is currently being used by Operation Avenge Assange (Organized by Operation Payback) to attack the websites of companies and organizations that have opposed WikiLeaks.

WIKI

Google Zeitgeist 2010

Taavi @ 10.12.2010 18:23 | Registreerunud: 01.04.2003

Aja vaimne situatsioon on Google järgi päris kreisi - inimesi ei huvita Maiade kalendri lõpp või Jeesuse teine tulemine või majanduskriis ... vaid hoopis chatroulette, i-pad ja justin bieber jne. :)))

Google Zeitgeist 2010

Dehomag

Taavi @ 05.01.2011 23:46 | Registreerunud: 01.04.2003

Dehomag, obeying the direct orders of IBM and Thomas J. Watson, became the main provider of computing expertise and equipment in Nazi Germany. Dehomag was one of the pillars of the Nazi party's control over German society, giving them the means for a large census of the population and for searching its data, at a scale never seen before. This eventually allowed the Holocaust.

Wiki

Coltan

Taavi @ 17.01.2011 23:18 | Registreerunud: 01.04.2003

Ei õnnestunud ETVst seda filmi näha, aga pidi väärt kraam olema:The coltan is a major source of tantalum, which is used in the fabrication of electronic components in computers and mobile phones.

Wiki Congo

Estimates of the Congo's fraction of the world's coltan reserves range from 64% to 80%.

Wiki Coltan

Samas on teisi filme jm. infi värgi kohta päris palju liikvel:l3mps @ 18.01.2011 14:10 | Registreerunud: 15.08.2007

... siit ka üks mõte mis on õhus seoses teemaga, et hoida kokku paberit ja päästa sellega metsa. Info hoidmine paberil. Paraku ei mõelda sellele palju energiat ja kahjulike materjali kulub ühe kõvaketta tootimisele. Ehk siis palju kulub energiat ühe infoühiku hoidimisele digiruumis.

IT energy management

Taavi @ 18.01.2011 14:39 | Registreerunud: 01.04.2003

Teema muutub ilmselt järjest aktuaalsemaks st. varsti hakkab energeetiline olelusvõitlus ka virtuaalmaailmas.

IT energy management is the analysis and management of energy demand within the information technology arena. IT energy demand accounts for approximately 2% of global energy demand, approximately the same level as aviation. IT can account for 25% of a modern office building’s energy cost.
The main sources of IT energy demand are PCs and Monitors, accounting for 39% of energy use, followed by data centers and servers, accounting for 23% of energy use.

WIKI

Anders Ynnerman: Visualizing the medical data explosion

Taavi @ 20.01.2011 18:59 | Registreerunud: 01.04.2003

EU Digital Agenda

Taavi @ 12.02.2011 17:56 | Registreerunud: 01.04.2003

The Digital Agenda is Europe's strategy for a flourishing digital economy by 2020. It outlines policies and actions to maximise the benefit of the Digital Revolution for all.
To achieve these goals, the Commission will work closely with national governments, concerned organisations and companies. An annual Digital Assembly will bring stakeholders together to assess progress and emerging challenges.

via Euroopa Komisjon

Taavi @ 01.11.2011 13:57 | Registreerunud: 01.04.2003

Harald Haas: Wireless Data From Every Lightbulb

Taavi @ 19.12.2011 11:32 | Registreerunud: 01.04.2003

Lightbulb pealkirjas on veidi eksitav, aga idee on päris hea.


Raspberry Pi

Promm @ 09.01.2012 18:39 | Registreerunud: 01.04.2003

http://www.raspberrypi.org/

Päris šeff sigaodav luukere-raal.
Umbes kahe pangakaardi suurune, a teeb ära enamus asju mis tavaline arvuti, isegi HD filmi suudab näidata. Ja maksab 25 või 35 baksi. Tundub küll, et prose ja RAM-i näitajad on suht kehvad (700MHz ja 128/256Mb) aga näiteks (programmeerimis)koolidele võiks küll ju sobida.
USB-"vargapesa" ja võibolla ka väline CD-draiv/kõvaketas tuleb küll juurde sebida.

Aasta 2012 on ülemaailmne progemisaasta ehk Code Year. Iga mats peaks oskama veits koodi heegeldada.

Wiki Raspberry Pi

What FACEBOOK and GOOGLE are Hiding from world.

Taavi @ 28.03.2012 15:43 | Registreerunud: 01.04.2003
Lisan veel ühe video kommentaari:
If you look on? the google search page, you can remove the personal filters and just look at the "default" google.

... st. asi ei ole tegelikult "nii hull", aga paljud mest defaultina asju vaatavad?