Hetkel lehel:
4 külalist
tempt » eluolu - lifestyle » \"Hoiame kokku!\" ehk keskkonnasõbralikud Eesti linnad tulevikus

"Hoiame kokku!" ehk keskkonnasõbralikud Eesti linnad tulevikus

"Hoiame kokku!" ehk keskkonnasõbralikud Eesti linnad tulevikus

Urmet @ 19.11.2009 08:22 | Registreerunud: 17.04.2003


Bioneer vahndab:

Alates 17. novembrist on Viru Keskuse bussiterminalis võimalik osa saada sotsiaalse sõnumiga näitusest "Hoiame kokku!". Fotolugude koondteemaks on tuleviku Eesti linnad, kui rakenduvad erinevad keskkonnasäästlikud ideed ja projektiplaanid. Piltidel kujutatakse tulevikustsenaariume Eesti linnaruumides ja linnainimeste igapäevategevustes, kasutades selleks erinevaid foto ja joonistuse kombinatsioone.

Näituse loojad Helena Uri ning Kadri Laugas iseloomustavad näitust järgmiselt: "Ka Eestis on aina sagedamini arutletud keskkonna- ja ressursisäästliku arengu teemadel ning roheline mõtteviis juurdub aina enam nii linna- kui maainimeste seas. Siiski võib ka seda teemat käsitledes põrkuda erinevate sügavalt kinnistunud eelarvamustega. Näiteks võidakse keskkonnasäästlikku mõtteviisi pidada marginaalsete huvigruppide kinnisideeks. Tihti peetakse rohelise maailmavaatega inimesi veidrikeks, seega vajab keskkonnasäästlik mõtteviis endiselt harjutamist ja harjumist."

Fotolugudes püütaksegi vastata küsimusele kas linn, linnainimene ja keskkonnasäästlik areng ning roheline mõtteviis sobivad kokku? Tulevikuideede teostuse heaks näiteks ning ka näituse ideemootoriks on Rootsis edukalt toimiv projekt SymbioCity (www.symbiocity.org). Projektis osalevad terved linnad ja linnaosad, kus kogu linnatervik nii suures plaanis kui ka iga indiviidi tasandil eraldi lähtub keskkonnasäästlikkuse põhimõtetest. Keskkonnasäästlikkus ning jätkusuutlikkus on ka Rootsi eesistumise prioriteet.

9-osaline fotolugude seeria algab pildiga, kus bussiterminalis ootavaid inimesi kutsutakse reisile võluraamatusse, kus saab kaeda, milline võiks olla tuleviku Eesti linnade rohelise mõtteviisi areng. Head reisi!

Näituse avamine toimub 20. novembril kell 15.00 Euroopa Liidu Majas (Rävala 4). Näitus jääb avatuks kolmeks kuuks. Näituse on koostanud MTÜ Sõnum Kunstikastmes. Näituse korraldajad on Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, Rootsi Suursaatkond ning Põhjamaade Ministrite Nõukogu.