Hetkel lehel:
1 külaline
tempt » eluolu - lifestyle » Hüljes. Hülge liha. Hülgekütid.

Hüljes. Hülge liha. Hülgekütid.

Hüljes. Hülge liha. Hülgekütid.

Urmet @ 09.11.2009 14:51 | Registreerunud: 17.04.2003

Hülgeküttide jälgedes

7. novembrist võib Rannarahva Muuseumis tutvuda näitusega „Hülgeküttide jälgedes“. Taaselustatakse sajanditetagune aeg, kus vaprad mehed eluga riskides igapäevase leiva eest võitlesid. Külastajad saavad näha hülgejahi vahendeid, ainulaadseid fotosid hülgeküttimisest ja vaadata mitmekesist filmiprogrammi. Näitus jääb avatuks 30. jaanuarini.

Hülgeküttimine keelustati mitu aastakümmet tagasi ning tänaseks on teadmised hülgeküttimisest ja -küttidest unustusehõlma vajunud. Rannarahva Muuseumi näitus viib külastaja tagasi sajanditagusesse aega. Näitusel „Hülgeküttide jälgedes“ saab näha mitmesuguseid küti kasutuses olnud esemeid: näiteks harpuunid, püssid, õnged, tangud jne. Igal külastajal on võimalus oma käega katsuda hülgenahka ja nuusutada, milline omapärane lõhn on hülgerasval. Interaktiivsust lisab rikkalik filmiprogramm.

Filmiprogrammi kuuluvad dokumentaalfilmidest 1938. aasta hülgeküttimise reis Botnia lahele, 1949. aasta hülgepüügireis ja 2009. aastal valminud dokumentaalkaadrid Prangli viimastest hülgeküttidest. Lisaks on võimalik vaadata Tallinnfilmi 1981. aasta mängufilmi „Karge meri“.

Loe lisa muuseumi lehelt.