Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » TRANSPORT-TRANSPORTATION » Arukas maantee

Arukas maantee

Arukas maantee

Urmet @ 29.09.2009 12:50 | Registreerunud: 17.04.2003

Mäletad ju lapsepõlvest kuidas kujutasid ette tuleviku maanteed ja liiklust, kus ei oleks liiklusõnnetusi ja vajadust ise otseselt roolimisega tegeleda kuna su hõljuk viib sind isee kõikjale kohale hääletult, loodust saastamata ja kiiresti.

Põhimõtteliselt ei midagi hullult haitekki veel. Aga prototüübid valmivad ja vähemasti asjaga tegeletakse.

Nagu loen Äripäeva Novaatorist siis Solar Roadways sai USA valitsuse transpordiosakonnalt 100 000 dollarit, et ehitada valmis esimene päikeseenergiat tootev teekattepaneel, mis võiks tulevikus asendada praegu maanteid ja parkimisplatse katva asfaldi, kirjutas Physorg.

Tuleviku tee koosneks umbes 16ruutmeetristest paneelidest, mis maksaksid 6900 dollarit tükk. Päikesepaistel toodab iga paneel hinnanguliselt 7,6 kilovatt-tundi energiat päevas. Kui selle elektri saaks suunata vooluvõrku, võiks umbes pooleteist kilomeetrine teelõik toota piisavalt energiat 500 majapidamise jaoks.


Ehk siis minu arvamusena on lihtsam need paneelid panna tee kohale, kus nad toodaksid lihtsalt päikeseenergiat, kataksid teed ilmastikuoludest tulevnevatest eri sademetest ja muust pahnast ning varjaksid ka liigse ülekuumenemise eest. Sellised paneelid oleksid odavamad, suurema kasuteguriga ning ei vajaks nii karmi kulumisest tulevat kindlust.

Kui hakata tootma maanteid paneelidest siis peaks see olema midagi kerget ja soodsat. Arvan, et pigem oleks suund sinna hõljukiteema poole mil ei oleks nii suurt hõõrdejõudu ning mida oleks siis nende paneelidega võimalik lihtsamalt juhtida....