Hetkel lehel:
5 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » 24.09 featuring: SININE \"Butterflies\" esitlus Tallinnas

24.09 featuring: SININE "Butterflies" esitlus Tallinnas

24.09 featuring: SININE "Butterflies" esitlus Tallinnas

karupoeg @ 22.09.2009 18:40 | Registreerunud: 28.10.2007

LIVE:
SININE
http://www.myspace.com/sininemusic

erikülalised:
Allan Vainola ja Unenäopüüdjad
http://www.myspace.com/allanvainola

Kirtana Rasa
http://www.myspace.com/kirtanarasa

DJ:
DJ 4-got-10
http://www.myspace.com/kuratino

kus: Von Krahl, Tallinn
millal: 24-09-09, kell 21:00
palju: 50(21:00-22:00)/75
info: http://www.featuring.ee

---------------------------------------------------------------------------

Eesti dark-pop bänd Sinine esitleb albumit "Butterflies".

Sinine loob unenäolist electronicat, põimituna eksperimentaalsemate darkwave helide ning akustiliste instrumentidega, esitades nõnda unikaalset muusikat, mis suudab olla korraga nii puudutavalt intiimne kui ka jahmatavapanevalt võimas.
"Butterflies" on aus kontseptuaal-album Mauno Meesitilt ja tema bändilt Sinine. Meesit töötas albumiga rohkem kui viis aastat, et saavutada enda eesmärgid. Iga heli ja meloodia on hoolikalt valitud väljendamaks ja illustreerimaks kindlat kohta, atmosfääri, inimesi ja mälestusi minevikust. Lisaks Meesiti laulule ja mängitud instrumentidele kaasati stuudio-sessioonidel ka viiuldaja ja tshellist ning albumil teevad kaasa mitmed külalislauljad. Album miksiti Moonwalk stuudios, kogenud produtsendi, Lauri Laaguse poolt, kes on teiste seas koostööd teinud Peeter Vähi, Urban Symphony ja Laura Põldverega. Viimane lihv anti lugudele Christoph Stickeli (Deine Lakaien, Liquido, Reamonn) käe all Münchenis Saksamaal.
Sinine liidab sügavad atmosfäärid äratuntavalt põhjamaise helimaastikuga, luues muusikat, mis on ühel ajal soojendavalt lohutav ja samas stiihiliselt raevutsev. Aastal 2003 sooloprojektina alguse saanud Sinine on tänaseks bänd, kes annab jõulisi ja ekspresiivseid kontserte. Andekad muusikud Meesiti kõrval on Andre Pichen kitarril ja Liisa Hirsch klahvpillidel. Samuti on laval tehtud koostööd mitmete külalismuusikutega. Vähem kui aasta esimesest kontserdist, on Sinine juba jaganud lavasid selliste maailmanimedega nagu Diary of Dreams, The Birthday Massacre ning Noisuf-X. Album "Butterflies" ilmub 18. septembril 2009 maineka Saksa plaadifirma Accession Records alt.

Koosseis:
Mauno Meesit - muusika, vokaal, kitarr
Andre Pichen - kitarr
Liisa Hirsch - klahvpillid, backvokaal
Von Krahlis toimuval kontserdil on Sinisega laval ka Mari-Liis Rebane (vokaal, süntesaator), keda kuuleb laulmas ka "Butterflies" albumil.

[url=http://www.sinine.org]http://www.sinine.org
[url=http://www.myspace.com/sininemusic]http://www.myspace.com/sininemusic
[url=http://www.accession-records.de]http://www.accession-records.de

Erikülalistena kutsus Mauno Meesit Sinisega lava jagama bändid ja muusikud, kes Eesti muusikamaastikult kõige hingelähedasemad on:

ALLAN VAINOLA JA UNENÄOPÜÜDJAD
sai alguse 2006. aasta kevadel peale Tartus toimunud autorilaulu festivali Maifest, kus Allan Vainola (Metro Luminal, Vennaskond, Sõpruse Puiestee) ja Jaak Lutsoja olid ühed peaesinejatest. Peatselt liitus kontrabassist Tanel Liiberg ning koos plaadistati debüütalbum „Unenäopüüdjad”, mille eest pälvis Allan Vainola Eesti Muusikaauhindade jagamisel aasta 2006 parima meesartisti tiitli. Ansambli stiili iseloomustab sügav ja unistav tundlikkus, balansseerimine reaalsuse ja unenäolisuse piirimail. Esiplaanil on meloodilisus, mida aitab rõhutada omanäolise lähenemisega mängitud akordion. Kuigi ansambli üheks eripäraks on löökriistade puudumine, on lood tulvil sisemistest rütmidest ja pingetest. Tekstiline pool kaldub romantilisse sürrealismi. Kasutatud on põhiliselt eesti noorema põlvkonna autorite tekste. Kuid Andres Aule ja Mait Vaigu kõrval on uuelaadne esitusvorm antud ka eesti luuleklassikute igihaljastele teostele.

Koosseis:
Allan Vainola - vokaal, naturaalkitarr
Jaak Lutsoja - akordion, maracas
Tanel Liiberg - kontrabass, basskitarr

[url=http://av.ee/muusika2.html]http://av.ee/muusika2.html
[url=http://www.myspace.com/allanvainola]http://www.myspace.com/allanvainola

KIRTANA RASA
on Kaushalya, Kadi Uibo ja Alex Kardaš, kes on koos kulgenud ja muusikat teinud alates 2002 aastast. Muusikas segunevad idamaine filosoofia ja põhjamaine kargus. Kirtana Rasa loomingus avaneb aus ja siiras suhe loodusega ning erinevad maailmarännakud. Nende muusika on justkui meeldetuletus iseendast ja ümbritsevast imelisest maailmast. Helides väljendub toonide kooskõlaline küpsus, hingeline värskus ja ehedus. Kirtana Rasa kasutab nii Eesti, India, Aafrika kui ka Indoneesia instrumente. 2007. aastal ilmus nende debüütalbum "Põhjataeva tuled". Lisaks muusikale sisaldab Kirtana Rasa etteaste ka silmailu. Selle eest hoolitseb visuaalikunstnik Okeiko ( http://okeiko.planet.ee ).

Koosseis:
Kaushalya - vokaal, viiul, harmoonium, basskitarr, löökriistad, kalimba.
Kadi Uibo - vokaal, harmoonium, löökriistad, kalimba.
Aleksander Kardaš - džembe, tabla jm löökriistad, basskitarr, vokaal.

[url=http://www.kirtanarasa.tk]http://www.kirtanarasa.tk
[url=http://www.myspace.com/kirtanarasa]http://www.myspace.com/kirtanarasa

Urmet @ 22.09.2009 18:55 | Registreerunud: 17.04.2003


Kas soodusõllede aeg on läbi saanud?

karupoeg @ 30.09.2009 15:48 | Registreerunud: 28.10.2007

neljapäeviti on ikka soodukad :)