Hetkel lehel:
6 külalist
tempt » ARHITEKTUUR - architecture » Energiamärgis

Energiamärgis

Energiamärgis

Taavi @ 03.06.2009 15:18 | Registreerunud: 01.04.2003

Alates 1. jaanuarist 2009 on inimestel, kes soovivad projekteerida uut eluaset, osta või üürida maja või korterit, õigus nõuda hoone energiamärgist. Energiamärgis näitab, kui energiasäästlik on soetatav kinnisvara. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni G-ni), seda väiksemad on tulevikus energiaarved.

Energiamärgis on vajalik selleks, et korteri soetaja teaks, millised hakkavad tulevikus olema tema elektri- ja soojaarved. Ei osta me ju autot, ilma et uuriks, kui palju see bensiini võtab. Seega peaks energiamärgis kaasa aitama sellele, et inimesed tunneksid huvi eeskätt energiasäästliku kinnisvara soetamise vastu.

Täpsem info Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist

Mis evemgiavärgis?!?!

Urmet @ 10.02.2010 11:15 | Registreerunud: 17.04.2003


Reaalususes, kui vaatan kinnisvarapakkumisi siis ei leia nagu nii hõlpsasti neid energiamärgiseid kuskilt. Kui huvipakkuva kinnisvara kohta meilin maakleritele, siis nad teevad näo nagu ei oleks kuulnudki energiamärgisest või siis väidavad, et nii vanal majal pole ju midgai seal mõõta. See pigem on juba reegel, mitte erand. Saan aru, et kinnisvaramaakler tahaks ju ruttu-ruttu oma kuulutust panna internetiportaalidesse üles ja ei soovi oma kliendile selgitada nõudeid ja määrusi. Kas maakleriks saamisel muidu tehakse mingid katsed ka või kinnisvaramaakler on see, kes oma visiitkaardile oskab nime alla ameti nimetuse kirjavigadeta kirjutada? Eriti häirib üldse kinnisvaraturul valitsev laiskus, kus isegi algandmeid ei viitsi hoonevahendajad hankida. Korruste plaanide kohta valetatakse tihti, et neid ei olegi olemas.

küttekaart - vaata palju su naaber vähem kütab!

Urmet @ 30.06.2010 09:40 | Registreerunud: 17.04.2003

KredEx on loonud interaktiivse kaardirakenduse, mis kuvab Eesti kaardil geograafiliste koordinaatide alusel korterelamute asukohad, millelt saab näha korterelamu energiakulu andmeid ehk kui palju maksab korteriomanik selles elamus keskmiselt soojusenergia eest m2 kohta kuus.

KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on e-kaardi rakenduse loomise eesmärgiks anda eelkõige korterelamute elanikele võimalus võrrelda oma soojatarbimist samas piirkonnas sarnaste korterelamute tarbimisandmetega.

„Teine eesmärk on läbi võrdluste juhtida tähelepanu energiatarbimisele ja julgustada elanike energiatarbimist läbi renoveerimise vähendama - renoveerimata korterelamu küttekulu on oluliselt suurem kui renoveeritud ja korrastatud küttesüsteemiga elamul“, lisas Mirja Adler.

Hetkel on kaardil avalikud Tallinna Küttelt ning Kuressaare Soojuselt saadud küttekulude andmed enam kui 2000 korterelamu kohta. Läbirääkimised käivad ka teiste lõpptarbijale soojusenergia edastamisega tegelevate ettevõtetega ning pikemaajaliseks eesmärgiks on saada küttekaardile enamus kaugküttevõrgus olevad korterelamud.

Küttekaardi süsteem töötab Regio kaardirakendusel ja sellega saab tutvuda KredExi kodulehel http://www.kredex.ee/kutte-tarbimine