Hetkel lehel:
7 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » 7. mail 2009 kell 17.00 ARHITEKTIDE JOONISTUSED Rotermanni Soolalaos

7. mail 2009 kell 17.00 ARHITEKTIDE JOONISTUSED Rotermanni Soolalaos

7. mail 2009 kell 17.00 ARHITEKTIDE JOONISTUSED Rotermanni Soolalaos

Urmet @ 07.05.2009 11:04 | Registreerunud: 17.04.2003

MANU PROPRIA
7. mai - 28. juuni

Joonistustriennaali MANU PROPRIA programmi kuuluv näitus ARHITEKTIDE JOONISTUSED avatakse Rotermanni Soolalao galeriis 7. mail 2009 kell 17.00.
Arhitektideks peetakse siin kõiki, kes kavandavad asju ja keskkondi või dokumenteerivad. Joonistamine on loomingulise mõtlemise ja maailma mõtestamise abinõu. Suur osa eksponeeritud töödest ei ole valmistatud näitamiseks näitustel. Siin on lihtsalt sehkendusi, ülesmõõtmisi ajaloolistest majadest, talalagede maalingute koopiaid, välitöid ekspeditsioonidelt, projekte ja projektikavandite visandeid, nukufilmide täisjoonistatud makette ja neile eelnevaid pildiridu ehk stsenaarseid plaane ehk storyboard'e (HOIATUS! tegemist on valmimisjärgus filmiga ning pildirida sisaldab sisu etterääkimist ehk spoiler'eid). Kuna arhitektid ehk disainerid ka leiutavad, siis esimest korda üldse on väljas selline pilt, mis haihtub, kui teda vaatama minna, ja jälle tagasi tuleb, kui temast eemalduda. See on jänes ehk stowaway.
Tööde autorid on Kalvi Aluve, Aleksander Jakovlev, Raoul Kurvitz, Asko Künnap, Vilen Künnapu, Mati Kütt, Leonhard Lapin, Avo-Himm Looveer, Aet Maasik, Kärt Ojavee, Angela Orgusaar, Peeter Pere, Jaak Poom, Heino Prunsvelt, Toomas Rein, Andres Sildre, Ralf Tamm, Paco Ulman ja Urmo Vaikla, Kadri Viires. Nukufilmide dekoratsioone kavandasid Mari-Liis Bassovskaja, Jelena Girlin ja Riho Unt. Näitusel esinevad ka Riin Rohtla ja teised EKA etnograafilisest õppeekspeditsioonist osavõtjad Tveri karjalaste juurde 2007. aastal.

Näitus on avatud kuni 28. juunini 2009.

SOOLALADU