Hetkel lehel:
8 külalist
tempt » KONKURSID - competitions » world sustainability centre Afsluitdijk Holland

world sustainability centre Afsluitdijk Holland

world sustainability centre Afsluitdijk Holland

Urmet @ 10.03.2009 14:56 | Registreerunud: 17.04.2003

INFO:

Mere pind kerkib, sademete arv suureneb, jõed ujutuvad üle, tormid ja põuad. Meie kliima muutub ja me peame regeerima sellele kohe. Radikaalseid muudatusi on vaja, säästlikuma energia kasutusele võtmist ning kõiges säästmist. Ka raha ei ole hetkel. Säästame loodust ja säästeme endid.

The World Sustainability Centre informeerib ja inspireerib inimesi muutuma oma elus säästlikumaks ja rohelisemaks. Keskus oleks omamdooi vitriiniks säästlikule rohelisele eluviisile. Kuulsad instituudid ja teadusasutused-rühmitused esitleks oma uusimaid innovatiivseid projekte leiutisi energia või vee haldamises. Leiutajad arutleks oma ideedest inimestega. Külastajatel oleks võimalus kogeda kliima muutusi, torme, jõgede üleujutusi ja jää sulamist jne. üritada leida lahendust globaalsetele probleemidele ja proovida uusimaid leiutisi.

Loomulikult peaks see hoone olema näiteks säästlikust ehitusest. Ehk nagu passiivmaja. Nullemissioon, nullsaaste, energiatootmine, ümbritseva (vee) kasutamine kavalalt jne.

Keskuse asukohaks on valitud Afsluitdijk. See on madalmaalaste mere vastu võitluse ikoon. Afsluitdijk, 32 kilomeeterit pikk tamm kaitsmaks Hollandit üleujutuse eest, valmis 1932. Hollandist on 40% allpool merepiiri. Seetõttu on ka veekäitlus ja veekaitse väga olulisel kohal juba iidsetest aegadest saadik.

Keskuse põhifunktsiooniks on Kogemuste hall - külalised kogeksid loodust ja liiguksid looduses, vesi ja energia. Vaja oleks vist ekspositsioone õues ja toas. Lisaks viitaks hoone ise ka säästlikule disainile ja ehitusele. Tegutse koheselt! - projekt kus parimad noored pead tuuakse kokku, et arutada ja lahendada looduse probleeme. Teadmiste Vahetus - inspireeriv ala kus eksperdid, õpilased ja teised huvitatud võivad töötada, kohtuda ja pääseksid ajakohasele infole ligi. Konverentsikeskus ja külalistemaja - keskus pakub konverentside pidamiseks vajalikke ruume ja teenuseid, koosolekuruume, ööbimisvõimalust külalistele ja konverentside või workshop-ide osavõtjatele. Restoran.


AEG:

VARSTI AVATAKSE!

HIND:
1. koht
2. koht
3. koht

LINK:
world sustainability centre afsluitdijk