Hetkel lehel:
6 külalist
tempt » ÜRITUSED - events » KALARAHVAS ja CECILIA

KALARAHVAS ja CECILIA

KALARAHVAS ja CECILIA

Urmet @ 09.03.2009 16:06 | Registreerunud: 17.04.2003

Kumu Dokumentaal 11. märtsil

11. märts kell 18:00

Maailmafilm esitleb:
KALARAHVAS / FISH ON
Režissöörid/Directors Liivo Niglas, Diane Perlov, Frode Storaas
USA-Norra-Eesti / USA-Norway-Estonia 2008, 57’

Inglise keeles / In English
Kohal on Maailmafilmi festivali filmiprogrammi koordinaator ja „Kalarahva” režissöör Liivo Niglas

Oregoni ja California Klamathi jõgi on üks kõige olulisemaid lõhe kudemispiirkondi USAs. Kuigi viimase saja aasta jooksul kokku kuivanud, toetab see endiselt eluküllust ja erinevaid majandamisviise, mis võitlevad selle tulevase käekäigu eest.

Filmis uuritakse, mida tähendab Klamathi jõgi indiaani hõimudele selle alamjooksul – Yurokitele, Hoopadele ja Karukitele – ning kuidas toetuvad hõimud traditsioonilistele ja kaasaegsetele ressurssidele, et taastada jõe tugevust, ilu ja tasakaalu. Sellel jõel on siiski mõju ükskõik millise jõe ökosüsteemile ning põlisrahvastele kogu maailmas. Alam-Klamathi indiaanihõimude kaudu meenutab film meile, kui tihedalt on seotud inimeste ja Maa tervis.


KÕNDIDES CECILIAGA / WALKING WITH CECILIA

Režissöörid/Directors Michaela Krimmer, Friedrich Ofner, Austria 2007, 55’

Inglise keeles / In English

„Kõndides Ceciliaga” on intiimne portree põlisrahvusest naisest, kes proovib ise oma elu kontrollida. Cecilia on lahkunud Valledupari külast Columbias, kust ta pärit on, et olla vaba. Vaba hõimu traditsioonidest, eelmisest abikaasast ning piirkonda kontrollivate geriljarühmituste terrori alt. Tema soov minna tagasi maatükile, kus ta sündis ja kasvas, tähendab aga seda, et tal tuleb seista vastamisi omaenda minevikuga. Cecilia mälestused kodumaast on täis kurbust. Columbia kodusõda on jõudnud vaiksesse Sierra Nevada mäestikku. Omakaitse, gerilja- ja riigiarmee on muutnud aruahode maa konfliktipiirkonnaks. Cecilia küla piirkond on FARCi geriljarühmituse kontrolli all. Nad on korduvalt varastanud Cecilia maalt kogu saagi.


Kumu Dokumentaali seansid on tasuta, olete oodatud!

Lisainfo:
www.poff.ee/kumu
www.ekm.ee/kumu