Hetkel lehel:
6 külalist
tempt » KONKURSID - competitions » Disainikonkurss ID-kaardi haldusvahendile (20.märts 2009)

Disainikonkurss ID-kaardi haldusvahendile (20.märts 2009)

Disainikonkurss ID-kaardi haldusvahendile (20.märts 2009)

Urmet @ 04.03.2009 10:27 | Registreerunud: 17.04.2003

RIA kuulutab välja disainikonkursi ID-kaardi utiliidile nägusaima välimuse leidmiseks. Disainikonkursi võitjaga sõlmib tarkvara arendaja Smartlink lepingu kogu ID-kaardi baastarkvara disainimiseks, lisaks meelitavad osalema kaks rahalist auhinda – võitja saab 10 000 krooni, teise koha saavutanu 5000 krooni.

ID-kaardi utiliit on tarkvara, mille abil saab kasutaja enda ID-kaarti hallata. Konkursiga otsib RIA haldusvahendi disaini, abimaterjalidena annme kaasa programmi loogika ja tekstid. Disaineritelt ootame seda osa, milles nemad parimad on – ilusa ja tervikliku väljanägemisega kasutajaliidest.
Mängureeglid konkursil osalemiseks:

1.Kasutada tuleb sellist teksti ja andmeväljasid, nagu kaasa pandud pildil näha on.
2.Tuleb arvestada, et sama disainiga lahendust hakkavad kasutama nii Windowsi, Maci, kui Linuxi operatsioonisüsteemide kasutajad.
3.Sõnastust võib muuta vaid tõsise vajaduse korral, see peab olema eraldi lisas põhjendatud.
4.Disain peab olema dokumenteeritud ja valikud põhjendatud.
5.Disainiga palume kaasata dokument, kus on kirjeldatud fontide kasutus, värvikoodid, objektide suurused ja mõõdud.
6.Konkursi lõpptähtaeg on 20.märts kell 16.00. Konkursi tööd palume saata digiallkirjastatuna aadressile merje.kaasan[ät]ria.ee.

Suve hakul saab valmis ID-kaardi uuendatud tarkvara, mis lisaks Microsofti maailmale on seekord mõeldud ka vähem levinud operatsioonisüsteemidele ja brauseritele. Veel tuleb juurde võimalus, millega saab lihtsamini sertifikaate uuendada, tekivad sõbralikumad tarkvara paigaldamise ja uuendamise abimehed ning juhendid.

ID-kaardi tarkvara alfaversiooniga saab tutvuda siin: https://id.eesti.ee. (Hoiatav tekst on küll värvikas, aga puhta huumorina ei tasu seda võtta. Tegu on alfaversiooniga, mis võib arvuti katki teha küll).

Kasutusjuhtude kirjeldus. See dokument on taustainfoks. Disainida palume ainult esilehe, mitte kõiki kasutusjuhte.
Tööriista prototüübi esitlus HTML-is.

LOE ISE SIIT:
http://www.ria.ee/disainikonkurss-id-kaardi-haldusvahendile